NIEDZIELA 26.09.2021 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada 26 niedziela w ciągu roku. W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd. Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii.

1. W poniedziałek, 27 września – św. Wincentego a’ Paulo, kapłana.
2. We wtorek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
3. W środę, 29 września – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
4. W czwartek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła.
5. W piątek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła.
6. W sobotę, 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

1. Tydzień z Ewangelią: Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczął XX Tydzień z Ewangelią pod hasłem : „ Masz Talent”. Niezwykle ważna inicjatywa ewangelizacyjna, w którą włączyła się także nasza parafia. Zapraszamy wszystkich, dla których Dobra Nowina jest ważnym czynnikiem życia i poszukujących sensu chodzenia drogą wskazaną przez Jezusa. Program „Tygodnia” przedstawiony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej tutaj.

2. Nabożeństwa Różańcowe: Wraz z nadejściem miesiąca października rozpoczynają się w naszym kościele nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu połączymy z „Tygodniem z Ewangelią”. Początek o godzinie 17.15.

3. Liczenie wiernych: Na polecenie przełożonych we wszystkich parafiach naszej ojczyzny dokonujemy dzisiaj badań praktyk religijnych w parafii, czyli tzw. liczenia wiernych.

4. Spotkanie rodziców: Rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia I-Komunii św. zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godzinie 18.00 i spotkanie w Domu Katechetycznym o godzinie 19.00.

5. Nabożeństwa: W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą i spowiedź od godziny 17.00.

• W I-piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z Mszą św. Okazja do spowiedzi od godziny 16.00. Komunia św. pierwszo-piątkowa dla tych, którzy nie będą mogli pozostać na Mszy św. o godz. 18, na nabożeństwie różańcowym.

• W I-sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy św.

6. Odwiedziny chorych: W sobotę, 2 października kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych i seniorów. Prosimy o potwierdzenie wizyt i zgłaszanie tych osób, które pragną przyjąć Najświętszy Sakrament.

7. Akcja krwiodawstwa: W przyszłą niedzielę, 3. 10. br. przy naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi. Daru tak potrzebnego i niczym nie zastąpionego dla chorych ludzi. Osoby chcące oddać krew powinny posiadać ze sobą dowód tożsamości, być po lekkim posiłku oraz wypiciu większej ilości płynów.

8. Spotkanie Rady: Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, odbędzie się w niedzielę, 10.10.2021 roku o godzinie 15.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania literatury katolickiej, która jest umieszczona przy wyjściu z kościoła, a zawłaszcza „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, Szczęść Boże !