NIEDZIELA 26.01.2020 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 3 niedziela zwykła. Jako wspólnota ludzi w wielu sprawach się różnimy: mamy swoją historię, nadzieję. Pomimo wszelkich odmienności łączy nas wiara w Boga Trójjedynego. Pielęgnujmy tą jedność i dawajmy o niej świadectwo, gdy tego będzie wymagał Bóg, czy wspólnota.

1. We wtorek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
2. W piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jan Bosko, założyciela Księży Salezjanów.
3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Ofiarą zbieraną podczas Mszy św. wspieramy zakony kontemplacyjne.

1. Dzisiaj w III niedzielę zwykłą w Kościele obchodzona jest po raz pierwszy Niedziela Słowa Bożego oraz 67. Światowy Dzień Trędowatych.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie, które w ostatnich latach borykają się z dużymi problemami materialnymi.

3. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem; odbędą się w sobotę, 1 lutego od godziny 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

4. Dobiegła końca wizyta duszpasterska 2020. Przed nami ostatni tydzień kolędowaniaWszystkich, którzy chcieliby przyjąć kapłana w swoim domu, a nie mogli tego uczynić w wyznaczonym terminie, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie pod numerem 516 338 827. Zgłoszone rodziny odwiedzimy w piątek, 31 stycznia po godzinie 14.00 (kolęda dodatkowa).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej ( dwa numery „Niedzieli”) i Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże!