XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25. 10. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta niedziela w ciągu roku. Skandynawski filozof Kierkegaard w swoich Dziennikach zapisał: „Miłość Boga i miłość bliźniego są jakby dwoma parami drzwi otwierającymi się równocześnie: nie można otworzyć jednych bez otwarcia drugich, nie można zamknąć jednych, nie zamykając przy tym drugich”.

1. W środę, 28 października – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Polecamy w naszych modlitwach ks. biskupa seniora Tadeusza Rakoczego.

1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie na godzinę 17.15. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że
    w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca. Ponawiamy zachętę do wstępowania do wspólnoty Róż Żywego Różańca; dorosłych, młodzież i dzieci.

2.  W nadchodzącą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Dodatkowa Msza św. z nabożeństwem za dusze wiernych zmarłych o godz. 15.00.

3. W poniedziałek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw w Dzień Zaduszny: 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00
    Przed każdą Mszą św. będą modlitwy z wypominkami. W tym roku nie ma procesji po cmentarzu.

4. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Przez cały listopad o godz.17.30 w naszym kościele będzie odprawiany różaniec w intencji zmarłych, zgłoszonych w wypominkach. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. W tym roku do końca listopada po spełnieniu zwykłych warunków będzie można zyskać odpust za zmarłych, modląc się w ich intencji, nawiedzając kościół lub cmentarz. Jak czytamy w dekrecie Stolicy Apostolskiej odwiedzenie cmentarza, również duchowo, i modlitwę za zmarłych „można przenieść na inne dni tego samego miesiąca aż do jego końca” – nie ma konieczności odbycia tych praktyk dokładnie w dniach oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych

5. Wypominki roczne, miesięczne (listopadowe) i jednorazowe, będziemy przyjmować w zakrystii przed każdą Mszą św. i po Mszach św.

6. Przypominamy apel ks. biskupa Romana, ordynariusza naszej diecezji, aby: cmentarze w miarę możliwości nawiedzać w dni poprzedzające i po uroczystości Wszystkich Świętych.

7. Bóg Zapłać za ofiarę III niedzieli miesiąca złożoną w kościele i na konto parafialne, a przeznaczoną na utrzymanie parafii.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże !