XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.11.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego pragniemy wspólnie wyznać, że Jezus Chrystus jest i będzie naszym Panem i Królem. Służenie Mu oznacza wolność, sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.

1. W poniedziałek, 25 listopada – wspominamy św. Katarzynę, dziewicę i męcz.
2. W sobotę, 30 listopada – przypada wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy Akcji Katolickiej, działającej przy parafii, która podejmuje wiele działań, zwłaszcza prowadzenie Koła Biblijnego. Niedziela dzisiejsza jest zarazem ostatnią niedzielą Roku Kościelnego. Wraz z przyszłą niedzielą, 1 grudnia rozpocznie się czas adwentu. W dzisiejszą uroczystość przez odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Od II niedzieli adwentu, tj. od 8 grudnia – będziemy mieli możność uczestniczenia w rekolekcjach adwentowych.
  3. W naszej parafii rozprowadzane są opłatki wigilijne. Zachęcamy do nabywania opłatków, które są poświęcone i stanowią znak jedności ze stołem eucharystycznym, a składane z tej okazji ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za pracę panów organisty i kościelnego.
  4. Spotkanie katechetyczne dla dzieci z klasy III a. przygotowujące się do I-Komunii św. odbędzie się w czwartek, 28. 11. br. w kościele o godz.16.45. ( taka godzina spotkania ze względu na nabożeństwo wspominkowe)
  5. Ostatnie dni listopada gromadzą nas na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych. Nabożeństwo wspominkowe rano o godz. 6.45, a wieczorem o 17.30.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajduje się przy wyjściu z kościoła. W tygodniku Niedziela” możemy znaleźć bardzo ciekawe artykuły na temat Kościoła np.: „ Przepis na Kościół. „Niedziela” kosztuje – 5 zł, a „Gość Niedzielny” – 6 zł.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia – Szczęść Boże!