XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

24. 10. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta niedziela w ciągu roku. Przychodzimy do Jezusa Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą szarą codzienność w jutrzenkę życia.
Wierzymy, że dzięki ingerencji Ducha Świętego, podczas tej Eucharystii sam Chrystus nakarmi nas swoim Ciałem i Krwią, ale również, że przemieni nasze zaślepione przez grzech serca, które pragną tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii doświadczyć miłości Boga.

W czwartek, 28 października – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polecamy w naszych modlitwach ks. biskupa seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin.

1. Niedziela Misyjna: Przedostatnia niedziela października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach polecajmy Bogu misjonarzy, którym obiecaliśmy wsparcie duchowe i módlmy się także o powołania misyjne. Ofiary na cele misyjne można składać do skarbon umieszczonych przy stopniu komunijnym. W tym roku szczególnie wsparliśmy misję na Madagaskarze i w Tanzanii. Oto fragment listu ks. Wojciecha Kościelniaka z Kiabakari, który gościł u nas 15 sierpnia br.: „dzięki otwartym sercom Rodaków ze Złotych Łanów i życzliwej hojności – wielka wybuchła radość dla całej misyjnej wspólnoty w Kiabakari, a w szczególności dla mojego personelu ośrodka zdrowia w Kiabakari. Parafia Świętego Józefa otoczyła troskliwym płaszczem opieki naszą misję Kiabakari. Z serca przepełnionego wdzięcznością dla każdej i każdego z Was pragnę podziękować najpiękniej, jak tylko potrafię za ten ogrom dobra i miłości miłosiernej, jaki okazaliście, Kochani”.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie na godzinę 17.15. Dziękujemy wspólnotom, które podjęły się prowadzenia nabożeństw. Ponawiamy gorącą zachętę do wstępowania w grono Róż Żywego Różańca.

3. Wypominki: Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wypominki roczne, miesięczne (listopadowe) i jednorazowe, będziemy przyjmować w zakrystii przed i po każdej Mszy św. Karty wspominkowe można zabrać z kościoła.

4. Podziękowanie: Bóg Zapłać za ofiarę III niedzieli miesiąca złożoną w kościele i na konto parafialne, a przeznaczoną na inwestycje parafialne – modernizację ogrzewania w kościele.

5. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” zwraca uwagę m.in. artykuł: Kościół ma prawo głosu  [ks. Andrzej Cieślik], a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: Społecznościowa dezinformacja. [ks. Adam Pawlaszczyk] oraz rozmowa o szczegółach wizyty ad limina z bp Adamem Bab.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże !