UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24. 05. 2020 Roku Pańskiego

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

1. We wtorek, 26 maja – wspominamy św. Filipa Nereusza , kapłana.
2. W piątek, 29 maja – przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
3. W sobotę, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkanda, kapłana i męczennika. Patrona naszej diecezji.

1.  W przyszłą niedzielę, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzień zamykający okres wielkanocny. W wieczór wigilijny w sobotę, 30 maja, nawiązując do tradycji parafii, zapraszamy na wspólne czuwanie na modlitwie. W roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przypominamy sobie, jak wielkie zmiany rozpoczęły się od jego modlitwy wypowiedzianej w Warszawie w 1979 roku: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”. W tych dniach chcemy tę modlitwę wypowiedzieć raz jeszcze, modląc się za naszą Ojczyznę w nowennie do Ducha Świętego.

2. W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na czuwania modlitewne, które potrwa do 21.00.

3. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień, w którym potwierdzamy wielką rolę matki w życiu każdej rodziny i każdego człowieka. Wszystkim mamom ofiarujemy modlitwę i życzymy, by nigdy nie zabrakło im pewności, co do wielkości i świętości powołania do macierzyństwa.

4. Mamy duży kościół, dlatego możliwe jest przebywanie w nim 135 osób. Szanujemy odczucia osób, które w dalszym ciągu lękają się obecności w świątyni i korzystają z dyspensy Księdza Biskupa. Jednak coraz więcej osób przybywa do świątyni. Wszyscy dokładajmy starań, by zachować zalecenia bezpieczeństwa służb sanitarnych. Prosimy o zachowanie zalecanych odległości między osobami wewnątrz świątyni i przystępując do komunii św. Przypominamy, że w kościele znajduje się wiele krzeseł składanych, z których można korzystać. Wszyscy rozumiemy, że rzeczywistego udziału we Mszy św. nie da się w pełni zastąpić modlitwą osobistą przeżywaną w domu podczas transmisji telewizyjnej lub radiowej. Bądźmy jednak cierpliwi i ufni w Bożą Opatrzność.

5. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych oraz nowenny Ducha Św. zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie na godzinie 17.30. Mieszkańców osiedla Langiewicza zapraszamy na majówkę pod historyczny krzyż w soboty i niedziele na godzinę 15.00.

6.  W sobotę, 30 maja w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach ks. Bp Roman Pindel udzieli diakonom z naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecajmy Panu Bogu w modlitwie.

7. Dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II i 25 rocznicy jego pobytu w naszym mieście, odbędzie się dzisiaj w kościele o godzinie 17.00 koncert pt. Nadzieja zawieść nie może. Zapraszając do kościoła, prosimy; zachowujmy zalecenia sanitarno-epidemiologiczne. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej naszej parafii. Wystąpią znani nam artyści: pani Joanna Korpiela-Jatkowska, pani Urszula Mizia oraz pan Janusz Kohut. Zapraszamy do uczestniczenia. / więcej informacji na stronie internetowej parafii.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłatami na konto bankowe, czy ofiarami składanymi na tacę lub w inny sposób pomagają materialnie przetrwać trudny czas jaki przeżywamy. Ten trudny czas wiąże się także z kwarantanną jaką musimy odbyć, my księża do przyszłej niedzieli. Jest ona spowodowana kontaktem z osobą, której w badaniach na obecność wirusa covid-19 wyszedł wynik dodatni. Dowiedzieliśmy się o tym oficjalnie w sobotę późnym popołudniem. Jak państwo z pewnością zauważyliście już wcześniej, dla Waszego bezpieczeństwa ograniczyliśmy naszą aktywność w kościele; nie odprawiamy Mszy św. i nabożeństw. W najbliższych dniach poddamy się badaniu na obecność wirusa i o ich wynikach poinformujemy zainteresowanych. Już teraz z serca dziękujemy księżom, którzy ofiarnie nam pomagają spełniając posługę w naszej parafii – ks. proboszczowi Tomaszowi i ks. Wojciechowi z Leszczyn. Intencje, które w tym czasie były zamówione, będą odprawione w kościele i na parafii. (nie jest możliwe zaangażowanie większej grupy księży) Do 31 maja musimy jednak odwołać kancelarię parafialną. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny. (Skrzynka e-mailowa bardzo słabo działa.) Zawsze coś zaradzimy. Składkę można składać do wystawionych koszyków na balaskach i przy drzwiach kościoła, jak to już wcześniej praktykowaliśmy. Dziękujemy Wam za zaufanie, troskę i modlitwę, o której nas zapewniacie. Prosimy jednocześnie, aby nie „rozpuszczać złych języków”, które wprowadzają zamęt, lecz o zachowanie pokoju i jedności. Pozdrawiamy Wszystkich !

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !