NIEDZIELA 23.08.2020 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 21 niedziela zwykła . Na każdym etapie życie trzeba sobie zadawać pytanie o Jezusa. Kim On tak naprawdę jest dla mnie? Warto nieraz pójść na cichą adorację, spojrzeć na monstrancję i ponawiać swój wybór wiary. Każdy dzień to kolejny krok w podążaniu za Jezusem. Często powtarzamy: „Raz wybrawszy, zawsze wybierać muszę”. A ja dodaję: Raz wybrawszy, chcę wybierać Go na nowo. Bo Jezus ciągle mnie zaskakuje i inspiruje, by iść za Nim w nieznane. Z Nim niepewność staje się pewna.

1. W poniedziałek, 24 sierpnia – wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła
2. W środę, 26 sierpnia – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
3. W czwartek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.
4. W piątek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, bp i dra. Kościoła.
5. W sobotę, 29 sierpnia wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1. Przed nami praktycznie ostatni tydzień miesięcy wakacyjnych. Pozdrawiamy wszystkich gości parafii, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się koncert poetycki poświęcony Matce Bożej, zatytułowany KOROWÓD MADONN”. Serdecznie zachęcamy do jego wysłuchania i głębokiego przeżycia religijno – artystycznego.

3. W środę 26 sierpnia obchodzimy uroczystość M. B. Częstochowskiej – Głównej Patronki Polski i patronki naszej kaplicy. Serdecznie zachęcamy, aby w tym dniu nawiedzić naszą kaplicę Matki Bożej, która przez cały dzień będzie otwarta i w której zostanie odprawiona poranna Msza św. W ten prosty sposób pragniemy oddać cześć Matce Bożej, i podziękować Jej za nieustanną opiekę nad naszym narodem. Msze św. jak w dzień powszedni. Wieczorem zapraszamy do udziału w nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. Przypominamy, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Przy tej okazji bardzo prosimy, aby do kościoła nie przynosić i nie pozostawiać starych gazet, książek, przedmiotów niewiadomego przeznaczenia i pochodzenia, a także żywności, która ostatnio także się pojawia. Nie zostawiajcie też w kościele przyklejonych do ławek gum do żucia i opakowań. Wszystkim za troskę o nasz kościół serdecznie dziękujemy.

5. Solenizantom tygodnia przekazujemy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa w podejmowanych zadaniach, a każdemu z Was dobrego tygodnia. Szczęść Boże!