NIEDZIELA 23.02.2020 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 7 niedziela w ciągu roku. Bóg ustanowił dzień święty dla chwały swojego imienia i dla naszego uświęcenia. Niezależnie od trudów codzienności mamy możliwość zwrócić się do Pana i zobaczyć, że nad wszystkim panuje Ojciec, który zgromadził nas na uczcie ofiarnej swojego Syna, daje nam szansę przyjęcia Jego łaski. To czyni nas świętymi już dziś.

1. W środę, 26 lutego – Środa Popielcowa.
2. W czwartek, 27 lutego – przypada piąta rocznica śmierci księdza prałata Józefa Szczypty naszego pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła. Msze św. za śp. ks. Prałata odbędą się 27. 02. o godz. 7.00 i 19. 03. o godz. 18.00. Zapraszamy! A O terminie wyjazdu do Odrowąża Podhalańskiego poinformujemy w późniejszym terminie.

1. Od dziś do soboty będzie trwał 53 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Tegoroczne hasło brzmi Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Tydzień  ten jest czasem przebłagania za grzechy pijaństwa i podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  2. Rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres wielkiego postu. Dzisiaj zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 15.00, a w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00.
  3. W nadchodzącym tygodniu, 26 lutego –  Środą Popielcową rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. nastąpi obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków.
  4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  5. Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy te trzy podstawowe o których mówi Pismo św. : modlitwa, post i jałmużna. Podejmijmy wielkopostne postanowienia i czyny miłosierdzia.
  1. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki w następujących godzinach:

16.15– dla dzieci,

17.00 – dla dorosłych,

18.30 – dla młodzieży młodszej i starszej.

Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedzielę o godzinie 17.00.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III niedzielę wielkiego postu, 15 marca.

OGŁOSZENIA GOSPODARCZE

Dzisiaj w naszej parafii kwestują opiekunowie Katolickiego Domu Opieki – Józefów z Cygańskiego Lasu w Bielsku-Białej. Wysłuchajmy ich prośby.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły nt. drogi wychodzenia z uzależnień. „Niedziela” i „ Gość Niedzielny” jest do nabycia przy drzwiach kościoła (6 zł).

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia! Niech Bóg Was błogosławi 🙂