NIEDZIELA 22.12.2019 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

Boże Narodzenie już blisko. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. Prośmy Maryję i Józefa o odwagę i gotowość do naśladowania ich w przyjmowaniu i wypełnianiu każdej woli Bożej, aby w moim życiu nie strach ale wiara była motywem mojego postępowania.

1. We wtorek, 24 grudnia – przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego.
2. W środę, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego..
3. W czwartek, 26 grudnia – święto św. Szczepana (I w.), diakona Kościoła w Jerozolimie i pierwszego męczennika chrześcijańskiego.
4. W piątek, 27 grudnia – święto św. Jan, Apostoła i Ewangelisty.
5. W sobotę, 28 grudnia – święto świętych Młodzianków, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
6. W nachodzącą niedzielę, 29 grudnia – przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

1. Przed nami ostatnie dni adwentu. Msza św. roratnia będzie odprawione w poniedziałek o godz. 18.00, na którą szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci, a we wtorek, w wigilię o godz. 7.00. W tym dniu spowiedź odbywać się będzie tylko przed Mszą św. roratnią.
  2. W najbliższy poniedziałek, 23 grudnia czterdzieste urodziny obchodzi nasz wikariusz i duszpasterz dzieci ks. Jakub Krupa. W krótkim czasie dał się nam poznać jako człowiek bardzo zaangażowany w kapłaństwo, kochający ludzi, pełen inicjatywy i rozmiłowany w liturgii. Dziękujemy mu za jego obecność. Życzymy, by czas posługi na Złotych Łanach pozwolił mu rozwinąć talenty, którymi został obdarowany i długich lat życia z Bożym błogosławieństwem. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona dzisiaj o godz. 10.00.
  3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i życzliwej atmosferze. Starajmy się zachować tradycje związane z tym dniem; modlitwą, czytaniem Pisma Św., łamanie się opłatkiem i śpiewaniem kolęd…

Zgodnie z polskim zwyczajem i tradycją zachowajmy wigilijny post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Można jeszcze nabyć opłatki, także bezglutenowe i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a od ołtarza zabrać sobie do domów na wigilijny stół „Światełko Betlejemskie”.
  2. W noc wigilijną, o godz. 23.30 – przed północą, rozpocznie się nabożeństwo czuwania. Następnie o godz. 24.00 udamy się do stajenki, aby pokłonić się Nowonarodzonemu i odprawić Msza św. Pasterską. Zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości.

Ofiara z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

1. W środę, 25 grudnia w uroczystość BOŻEGO NARODZENIA Porządek nabożeństw jak w niedzielę.
  2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa:

Urbi et orbi – Miastu i Światu, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

1. W środę, 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZNNIKA.

Porządek nabożeństw jak w niedzielę.

Ofiara z tego święta przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

1. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w wigilię i w dniach oktawy uroczystości Bożego Narodzenia. W ważnych sprawach prosimy o spotkanie po porannej Mszy św.
  2. Zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św. na Organowy Koncert Adwentowy w wykonaniu ks. Krzysztofa Kurnika. W programie dzieła mistrzów związane z kończącym się adwentem.
  3. Od 27 grudnia w ramach kolędowania do domów i mieszkań naszej parafii zawitają kolędnicy z wspólnoty muzycznej JeMU. Jeśli ktoś chciałby przyjąć kolędników w swoim domu (by na pewno nie zostać pominiętym), można zapisać się na specjalną listę w zakrystii. Młodzież zwyczajem zeszłorocznym ma przygotowany specjalne kolędy. Przebrani będą także w tradycyjne kolędowe stroje. Przyjmijmy ich z życzliwością i podtrzymujmy tę piękną polską tradycję kolędowania.
  4. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po świętach – 27 grudnia. Duszpasterze przyniosą do domów Boże błogosławieństwo. Będzie to również okazja do spotkania w rodzinach parafii i posłuchania siebie nawzajem. Zechciejmy być wobec siebie życzliwi i otwarci. Woda święcona znajduje się w przedsionku zakrystii.

Plan wizyty duszpasterskiej w gablotach i stronie internetowej naszej parafii – parafia.zlotelany.pl

Mamy nadzieję, że spotkamy się na Pasterce i w uroczystość Bożego Narodzenia. Wszystkim, z którymi nie spotkamy się w dniach świąt Narodzenia Pańskiego, już teraz przekazujemy życzenia odnalezienia Światła, które oświeca ciemności naszego życia, oraz wielu pięknych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.