NIEDZIELA 22.08.2020 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 21 niedziela zwykła. Na każdym etapie życie trzeba sobie zadawać pytanie o Jezusa. Kim On tak naprawdę jest dla mnie? Warto nieraz pójść na cichą adorację, spojrzeć na monstrancję i ponawiać swój wybór wiary. Każdy dzień to kolejny krok w podążaniu za Jezusem. Często powtarzamy: „Raz wybrawszy, zawsze wybierać muszę”. A ja dodaję: Raz wybrawszy, chcę wybierać Go na nowo. Bo Jezus ciągle mnie zaskakuje i inspiruje, by iść za Nim w nieznane. Z Nim niepewność staje się pewna.

1. We wtorek, 24 sierpnia – wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła
2. W czwartek, 26 sierpnia – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
3. W piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.
4. W sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, bp i dra. Kościoła.

1. Przed nami praktycznie ostatni tydzień miesięcy wakacyjnych. Pozdrawiamy wszystkich gości parafii, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu.

2. W czwartek 26 sierpnia obchodzimy uroczystość M. B. Częstochowskiej – Głównej Patronki Polski i patronki naszej kaplicy. Serdecznie zachęcamy, aby w tym dniu nawiedzić naszą kaplicę Matki Bożej, która przez cały dzień będzie otwarta i w której zostanie odprawiona poranna Msza św. W ten prosty sposób pragniemy oddać cześć Matce Bożej, i podziękować Jej za nieustanną opiekę nad naszym narodem. Msze św. jak w dzień powszedni.

3. Rodziców dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie 8 SP zapraszamy na spotkanie dla przyszłych kandydatów do sakramentu bierzmowania, 11 września br. (sobota) na godz. 19.00. Wszelkie informacje dotyczące sakramentu bierzmowania można uzyskać u ks. Marcina (887-332-323).

4. Godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w poniedziałek po wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

5. Solenizantom tygodnia przekazujemy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa w podejmowanych zadaniach, a każdemu z Was dobrego tygodnia. Szczęść Boże !