UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

21 .11. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przeżywamy 34 – ostatnią niedzielę w ciągu roku, w którą przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wraz z całym Kościołem wyznajemy, że Chrystus jest naszym Królem. Wierzymy głęboko, że to Jemu Bóg powierzył panowanie, chwałę, a także władzę królewską i że jest ono wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

1. W poniedziałek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.
2. W środę, 24 listopada – wspominamy św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
3. W czwartek, 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas adwentu i nowy Rok Liturgiczny.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Należy także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2. Opłatki na wigilię: Po każdej dzisiejszej Mszy św. poświęcimy opłatki wigilijne. Tradycyjnie w naszej parafii służba kościelna udawała się do mieszkańców osiedla z opłatkami. Powróciliśmy częściowo do tego zwyczaju. Pan Stanisław – organista osobiście, jak w poprzednich latach, przynosi je do mieszkań, zaś pan Patryk – kościelny, będzie je przekazywał w zakrystii. Zachęcamy do przyjmowania poświęconych opłatków, które symbolizują także jedność z ołtarzem, mają w sobie wartość religijną i wspierają parafię. Ofiary z tej okazji składane, są przeznaczone na utrzymanie funkcji kościelnego i organisty w naszej parafii.

3. Adoracja w ciszy: Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Po adoracji odbędzie się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym – Kana. Zapraszamy!

4. Modlitwa za zmarłych: Listopadowe modlitwy wypominkowe, odprawiamy codziennie przed Mszami św. o godz. 6.45 i 17.30. Pamiętajmy także o możliwości uzyskania odpustu za zmarłych do końca listopada.

5. Spotkanie rodziców: Spotkanie rodziców młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się od dwóch lat do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w czwartek, 25. 11. br. w Sali Domu Katechetycznego o godzinie 18.00.

6. Zespół Muzyczny: Serdecznie zapraszamy młodzież do wspólnoty muzycznej Jemu. Poszukujemy muzyków, wokalistów i wokalistek. Wspólnota spotyka się w każdy wtorek o godz. 16.00 w parafialnej salce nr 2.

1. Podziękowania: W imieniu pana Mariusza, który w wyniku pożaru stracił praktycznie możliwość mieszkania w swoim domu, pragniemy gorąco podziękować za okazaną wielką dobroć i zrozumienie. Kwota, którą zebraliśmy w niedzielę, 7 listopada wyniosła 16 311zł i 38 gr. i ciągle się powiększa. Bóg Zapłać Wszystkim! Pieniądze te posłużą do gruntownego remontu mieszkania po pożarze, które mamy nadzieję szybko się rozpocznie.

2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne, przede wszystkim modernizację ogrzewania. Bóg Zapłać!

3. Rok Św. Józefa: Jeszcze tylko kilkanaście dni będzie trwał Jubileuszowy Rok Św. Józefa. Korzystajmy z duchowych dobrodziejstw, które on niesie. W przedsionku kościoła są one wyszczególnione. Zakończenie Roku będzie miało miejsce 8 XII br. i poprzedzone będzie rekolekcjami adwentowymi.

4. Prasa: Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. W obecnym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” będziemy mogli przeczytać także i o naszej parafii.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!