XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21. 06. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwunasta niedziela w ciągu roku. Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem.

1. W środę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
2. W sobotę, 27 czerwca – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Dzisiaj, w niedzielę o godz. 17.30 –  nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. A w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zapraszamy!

2. W dniu dzisiejszym dzieci z klasy III b, SP nr 20 przystąpią na Mszy św. o godzinie 12.30 do Pierwszej Komunii świętej. Polecajmy Panu Bogu te dzieci i ich rodziny także w naszych prywatnych modlitwach.

3. Jutro, w poniedziałek, zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godzinie 19.00 z nabożeństwem uwielbieniowym. Zakończenie nabożeństwa około godziny 21.00. Zapraszamy wszystkich pragnących szczególnego zawierzenia Panu Jezusowi.

4. Kończy się rok szkolny, z tego względu najbliższą niedzielę, 28 czerwca na Mszy św. o godzinie 10.00, w sposób szczególny złożymy Opatrzności dziękczynienie za miniony i wyjątkowy rok szkolny oraz będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji i urlopów. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału właśnie w tej Eucharystii. W tym czasie zostaną także przyjęci „kandydaci” do grona ministrantów naszej parafii. Rodziny naszych kandydatów prosimy o towarzyszenie im w tej ważnej w ich młodym życiu ceremonii.
  5. Coraz więcej osób powraca do wcześniejszej praktyki przyjmowania Komunii św. do ust. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, biskupi wyrazili zgodę na przyjmowanie Komunii św. na rękę. Chcemy szanować wrażliwość osób, które nadal obawiają się przyjmowania Komunii św. do ust. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy, by podchodziły do Komunii św. procesyjnie, środkiem kościoła. W pozostałych miejscach Komunia św. będzie podawana do ust. Zwracamy uwagę na to, że względy bezpieczeństwa epidemicznego tracą swoje znaczenie, jeśli osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą w innych miejscach niż jest wskazane.

(Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy, by zapoznały się ze sposobem godnego jej przyjęcia:

Nie można zaakceptować prób przyjmowania Komunii św. na ręce w rękawiczkach. Wyciągnięte dłonie powinny być ułożone w kształcie krzyża. Przyjmujący Komunię św. na jedną z dłoni przyjmuje Ciało Chrystusa, a drugą dłonią przenosi je do ust w obecności szafarza. Przyjęcie Komunii powinno być poprzedzone przyklęknięciem lub głębokim pokłonem. Bardzo prosimy o godne przyjmowanie Ciała Chrystusa.)

1. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej. To ważne wydarzenie w życiu narodu. Zachęcamy do świadomego udziału w wyborach. Po każdej Mszy św. modlimy się o mądrość dla siebie i wszystkich Polaków oraz o wybór właściwej osoby.
  2. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary! Taca dzisiejszej – III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za wszelki datek.

3. Ze smutkiem informujemy, że w minionym tygodniu zostały zniszczone dekoracje i lampiony umieszczone przy historycznym krzyżu na osiedlu Langiewicza. Ten chuligański czyn ma znamiona profanacji. Dlatego dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na modlitwę przebłagalną przy krzyżu. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim osobom, które o niego się troszczą i tam się gromadzą na modlitwie i refleksji.

4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!