NIEDZIELA 21.02.2021r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post, który rozpoczęliśmy środą popielcową, jest czasem duchowej pielgrzymki z Panem Jezusem do Jerozolimy. On uczy nas jak w obliczu szatańskich pokus należy kierować się duchem wiary. Niech czas wielkopostny pomoże nam jeszcze lepiej zrozumieć istotę naszego chrześcijańskiego życia.

1. W poniedziałek, 22 lutego – przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.
2. We wtorek, 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, bp i męcz.
3. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, wspieramy dzieci Afryki.

1. Wielki Postmodlitwą, postem i jałmużną niech będą naznaczone przeżywane dni rozpoczynającego się tygodnia.

2. Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga krzyżowa: piątki o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15.

– Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.15. z kazaniem pasyjnym ks. Marcina Gajzlera.

– Medytacje Drogi krzyżowej 26 lutego o godz. 17.15 poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła. Dziękujemy!

3. Zbiórka na misje: W przyszłą niedzielę, 28 lutego we wszystkich kościołach w Polsce, także w naszym kościele, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na misje Kościoła.

4. Wykłady w SercuW ramach cyklu „Uwierz, abyś zrozumiał, zrozum, abyś uwierzył” w kościele NSPJ w Bielsku-Białej w poniedziałek, 22 lutego o godzinie 19.15, odbędzie się wykład Jarosława Giemzy pt. „Świątynia i ikona w Kościele Wschodnim.” Zapraszamy!

5. Odnowa w Duchu Świętym: Zapraszamy na spotkania formacyjne Odnowy w Duchu Świętym „KANA”, w każdy 2 i 4 poniedziałek miesiąca na godz. 19.15. Spotkania odbywać się będą na platformie ZOOM. Tematy najbliższych spotkań związane będą z Osobą Ducha Świętego. Jeśli ktoś pragnie skorzystać – bliższe informacje u  ks. Marcina.

6. Rocznica śmierci: W sobotę, 27 lutego przypada szósta rocznica śmierci ks. prałata Józefa Szczypty; pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Chciejmy w duchu wdzięczności i wiary powierzać w ufnej modlitwie jego duszę Miłosierdziu Bożemu przez wstawiennictwo św. Józefa.

7. Prasa i książki: Przy wyjściu głównym z kościoła zostały wystawione publikacje książkowe poświęcone osobie św. Józefa. Zachęcamy do ich nabywania i czytania. Podobnie jak prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wejściu do kościoła.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!