NIEDZIELA 20.12.2020 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

W Jezusie Chrystusie Bóg Przyszedł do nas, byśmy doświadczyli Jego zbawienia, pomocy i ratunku. Ostatnia, 4 niedziela adwentu przypomina, że Jezus jest Emmanuelem, czyli Bogiem z nami. On nie jest obok nas, czy przeciwko nam. Jego obecność z nami urzeczywistnia się najpełniej w każdej Eucharystii. Niech sprawowana dziś liturgia, będzie okazją do uwielbienia Boga obecnego z nami.

1. W czwartek, 24 grudnia – przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspomnienie św. Adama i Ewy.
2. W piątek, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego.
3. W sobotę, 26 grudnia – święto św. Szczepana, diakona Kościoła w Jerozolimie i pierwszego męczennika chrześcijańskiego.
4. W nachodzącą niedzielę, 27 grudnia – przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

1. Przed nami ostatnie dni tegorocznego adwentu. Msze św. roratnie będą odprawione w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, na które szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci, a w czwartek – w wigilię o godz. 7.00.

2. Spowiedź św. jest możliwa dzisiaj przed każdą Mszy św. Ponadto dodatkowo kapłani będą obecni w konfesjonałach w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00, a także rano w godz.6.30 – 7.00. (również w czwartek rano w dzień wigilii.)

3. Można jeszcze nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a od ołtarza zabrać sobie do domów Światełko Betlejemskie”. (które niebawem pojawi się w kościele)

4. Zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św. na Organowy Wieczór Adwentowy w wykonaniu ks. Krzysztofa Kurnika i jego przyjaciół i uczniów. W programie dzieła mistrzów związane z liturgicznym okresem adwentowym.

5. W najbliższą środę, 23 grudnia swoje urodziny obchodzi ks. Jakub Krupa. Dziękujemy Księdzu za pełne zaangażowanie w życie naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz chrześcijańskiej odwagi i radości, tak ważnych w pełnionej posłudze. Za ks. Jakuba modlić się będziemy na Mszy św. w środę wieczorem.

6. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej, pełnej łagodności i życzliwości atmosferze. Starajmy się zachować związane z nią tradycje. (modlitwą, czytaniem Pisma Św., łamanie się opłatkiem i śpiewaniem kolęd…)

Zgodnie z polskim zwyczajem i tradycją chrześcijańską zachowajmy wigilijny post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W noc Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału we Mszy św. tzw. Pasterce, która będzie odprawiona o godz. 24.00. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie będzie wcześniejszego czuwania.

Ofiara z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

1. W piątek, 25 grudnia w uroczystość BOŻEGO NARODZENIA Porządek nabożeństw jak w niedzielę. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa:

Urbi et orbi – Miastu i Światu, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

1. W sobotę, 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZENNIKAPorządek nabożeństw jak w niedzielę.

2. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w wigilię. W ważnych sprawach prosimy o spotkanie po porannej Mszy św. lub telefonicznie.

3. W tym roku nie będzie możliwa wizyta duszpasterska w formie jaką dotychczas znaliśmy i praktykowaliśmy od lat. Dlatego przekazujemy Parafianom list z życzeniami. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i pomocy tych, którzy mogą uczęszczać do kościoła, dotrze on także do tych naszych Parafian, którzy ze względu na pandemię są zmuszeni do pozostania w swoich mieszkaniach i domach i będzie znakiem jedności parafialnej. Bardzo prosimy o zabranie listu, który znajduje się w zakrystii i przy drzwiach wyjściowych, dla siebie i swoich sąsiadów.

Od niedzieli 3 stycznia 2021, w zapraszać będziemy mieszkańców poszczególnych rejonów na Msze święte w ich intencji. Po nabożeństwie będziemy mogli zabrać z kościoła specjalnie przygotowaną wodę święconą, kredę i modlitwę z błogosławieństwem mieszkań. Odbywać się to będzie wg ustalonego porządku. Najpierw, 3.01.2021 zapraszamy mieszkańców ulic: Jutrzenki i Podgórze.

1. Dzisiaj strażacy z OSP Leszczyny, będą rozdawać przed kościołem kalendarze strażackie na Nowy Rok. Dziękujemy Braci Strażackiej za ten podarunek.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy ze względu na sytuację epidemiczną nie gromadzą się na Mszy św. niedzielnej, choć bardzo tęsknią za Eucharystią. Ufamy, że nadejdzie czas, kiedy będzie możliwe wspólne gromadzenie się w świątyni. Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie parafii poprzez ofiary w tych dniach złożone.

Życzymy błogosławionego i zdrowego czasu adwentowego i zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Szczęść Boże!