XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20. 06. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwunasta niedziela w ciągu roku. Dzisiaj, w tę kolejną niedzielę, uświadommy sobie jeszcze bardziej, że jesteśmy uczniami Jezusa. Słuchajmy Go jeszcze wierniej. Chciejmy u Niego zasięgać rady, jak żyć. Wsłuchujmy się w słowo Boże. Jakimi specjalistami w różnych dziedzinach byśmy nie byli, wiedzmy, że tylko On może ukazać nam prawdziwą drogę przez życie. Nie zapominajmy, że z nami są też inne łodzie, czyli inne poglądy, kultury, wspólnoty, mąż, żona, dzieci, przyjaciele, koledzy, koleżanki w pracy, w szkole, grupy religijne, społeczne itp… By nie dochodziło do konfliktów, czyli burzy, potrzebny jest On i Jego słowo.

1. W poniedziałek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
2. W czwartek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

1. Odwołanie dyspensy od obowiązku Mszy św. niedzielnej: Informujemy, że Episkopat Polski odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta z dniem 20 czerwca 2021. Bogu niech będą dzięki!

2. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 17.30.

3. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: Dzieci szkół podstawowych złożą dziękczynienie Bogu za mijający rok szkolny dzisiaj, na Mszę św. o godzinie 10.00.

4. Odwiedziny chorych: W miesiącach lipcu i sierpniu  odwiedziny chorych w domach tylko na wyraźną prośbę chorych i sytuacjach trudnych życiowo. Prosimy zgłaszać taką potrzebę kapłanom.

5. Składka inwestycyjna: Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj w III niedzielę miesiąca ofiarowali swój dar na cele remontu instalacji grzewczej w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelki datek.

6. Koncert ku czci św. Józefa: W przyszłą niedzielę, 27.06. br. zapraszamy na koncert zespołu „Bagno” ku czci naszego Patrona z okazji przeżywanego w Kościele Powszechnym Roku Św. Józefa oraz Dnia Ojca, przypadający 23 czerwca. Koncert rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. Wieczornej.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego czasu pracy, urlopów i wakacji. Szczęść Boże!