NIEDZIELA 20.09.2020r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 25 niedziela zwykła. Każda Eucharystia jest ucztą miłości, w czasie której Jezus naucza nas swoim słowem i posila Najświętszym Ciałem oraz Krwią oraz zaprasza nas do pracy w Swojej winnicy ofiarowując nam dar zbawienia.

Dziś III Niedziela miesiąca. Składka podczas mszy św. na potrzeby inwestycyjne parafii. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy mają na sercu sprawę utrzymania naszej parafii.
Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek składaną przy wyjściu z kościoła wspieramy nasze Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

1. w poniedziałek, 21 września – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,
2. w środę, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
3. w czwartek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej oraz uroczystość poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

1. Od 27 września do 3 października będziemy przeżywali w Kościele XIX Tydzień z Ewangelią pod hasłem „Kim on jest? ”. W naszej parafii w przyszłą niedzielę wszystkie wspólnoty zaangażują się w dzieło ewangelizacji poprzez udział w liturgii na poszczególnych Mszach świętych i podzielenie się krótkim świadectwem doświadczenia działania Boga w swoim życiu.

Posługę podejmą następujące wspólnoty;

6.30 Żywy Różaniec, Legion Maryi

8.30 Straż Honorowa NSPJ, LSO, Akcja Katolicka

10.00 Oaza Rodzin

11.30 Oaza młodzieżowa, JeMU

18.00 Galilea, Żarki

Szczegółowy plan Tygodnia z Ewangelią w naszej parafii w gablotach i na stronie internetowej oraz FB parafii.

1. Z potrzeby serca pragniemy podziękować wszystkim tym naszym parafianom, którzy w minionym tygodniu rezerwowali intencje mszalne na przyszły rok. W tym i następnych tygodniach będziemy przyjmować rezerwacje w kancelarii w godzinach urzędowania i w zakrystii po Mszach św. w tygodniu. Są jeszcze wolne intencje w bieżącym roku.
  2. Dziękujemy wszystkim którzy zbierali makulaturę na cele misyjne.
  3. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na program „SOLI DEO – Wspomnienie błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego” w wykonaniu Rafała Sawickiego z zespołem, który odbędzie się w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej w dniu 23 września na godz. 18.30
  4. Zapraszamy na obchody 40- lecia naszej oazy młodzieżowej. Uroczystości odbędą się w niedzielę 18 października od godz. 14.30. Bliższe informacje u ks. Marcina. W najbliższym czasie będziemy podawać więcej szczegółów dotyczących tego jubileuszu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, którzy zaangażowani byli w tę wspólnotę na przestrzeni tych wielu lat.
  5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.