XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. 08. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada osiemnasta niedziela w ciągu roku. Każda Msza święta jest spotkaniem tego, co ludzkie, z tym, co Boże. Ludzkimi są: codzienne troski człowieka, jego potrzeby, czasem może po prostu głód, czasem lęk, na przykład przed chorobą, przed zakażeniem się wirusem, bezsilność wobec ogromu ludzkich potrzeb i cierpień. Boskimi są: słowo Jezusa, wzywające człowieka do duchowej aktywności, czyli do złożenia na ołtarzu – trudów, prac i cierpień, następnie błogosławieństwo Jezusa nad chlebem i winem, które przemieniają się w Jego Ciało i Krew, i w końcu ośmielenie uczniów, by zanieśli ludziom owoc tej przemiany, czyli Komunię świętą. Doświadczenie sytości po Komunii św. sprawia, że człowiek ma nowe duchowe siły, by podjąć codzienne obowiązki, a także by nieść swoje cierpienia.

1. We wtorek, 4 sierpnia – wspominamy św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
2. W środę, 5 sierpnia – przypada święto Matki Bożej Śnieżnej – rocznica poświęcenia papieskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Większej w Rzymie.
3. W czwartek, 6 sierpnia – obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
4. W sobotę, 8 sierpnia – wspominamy św. Dominika, kapłana.

1. Nie piję, bo kocham. Nie piję, bo chcę dać przykład trzeźwego, odpowiedzialnego życia. Nie piję, bo jestem potrzebny moim bliskim w każdej chwili – czytamy w specjalnym Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości. Przewodniczący Zespołu bp Tadeusz Bronakowski zachęcił, by Polacy w sierpniu podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję. Więcej informacji na naszej stronie tutaj.

2. Zapraszamy na kolejną Eucharystię i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie w poniedziałek, 3 sierpnia na godz. 18.00. Szczególnie polecać Bogu w tym miesiącu będziemy nasze rodziny, prosząc o uzdrowienia relacji.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa: — „Godziny Świętej” w czwartek o godzinie 17.00. – W piątek ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. – Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Zaś w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  4. Ze względu na trwającą epidemię przypominamy o noszeniu maseczek w kościele i o dezynfekcji rąk. Z powodu wzrastającego zagrożenia zakażeniem koronawirusem nie podejmujemy jeszcze systematycznych odwiedzin chorych – osoby chore i starsze pragnące przyjąć sakramenty św. prosimy zgłaszać indywidualnie kapłanom.
  5. Ofiary zebrane przy poświęceniu pojazdów, w kwocie 2.410 zł, przekazaliśmy misjonarzom na zakup środków transportu. Bóg Zapłać! Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. ciekawe materiały o aniołach oraz artykuł pt. „Polacy – naród Pielgrzymów” „ Gość Niedzielny” i „ Niedziela” w cenie 6 zł”.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!