NIEDZIELA 2.05.2021r.

V Niedziela Wielkanocna

Dziś 5 niedziela wielkanocna. Wszyscy potrzebujemy oczyszczenia, którego źródłem jest Boża miłość. Kiedy nasze grzechy sprawiają, że nie przynosimy w pełni owoców miłości, wówczas trzeba nam się zwrócić do Boga, aby odnowić zdolność miłowania i życia na większą chwałę Bożą i ku pożytkowi ludzi.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

1. W poniedziałek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Głównej patronki Polski.
2. We wtorek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Patrona strażaków.
3. W czwartek, 6 maja – święto śśw. apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.
4. W sobotę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, bp i męczennika, głównego patrona Polski.

1. Nabożeństwa majowe. Zapraszamy na odprawiane codziennie przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe na godz. 17.30 do naszego kościoła. Śpiewanie litanii Loretańskiej odbywać się będzie także przy krzyżu na osiedlu Langiewicza.

2. Uroczystość M.B. Królowej Polski, głównej Patronki Polski, obchodzimy jutro w poniedziałek, 3 maja. W tym dniu Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz.: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i o godz. 18.00.

3. Pierwszy czwartek i piątek miesiąca: W rozpoczynającym się tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godziny 17.00, a rano od godz. 6.30. W piątek po Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Pierwsza Komunia św.: Informujemy, że w najbliższą sobotę pierwsza grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do sakramentu Pokuty i Pojednania, aby w niedzielę, 9 maja przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy Waszej modlitwie.

5. Imieniny: W czwartek, 6 maja imieniny obchodzi m.in. ks. Jakub Krupa. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia przekazujemy życzenia Bożego błogosławieństwa w podejmowanych zadaniach. A o solenizantach pamiętajmy w modlitwie.
  6. Ogłoszenie poza parafialne: W katolickim Domu Opieki „ Józefów” są wolne miejsca dla seniorów w placówkach sprawujących dzienną i całodobową opiekę. Szczegóły podane są w gablotkach parafialnych. ( telefon kontaktowy: 604 964 099 oraz 33 817 22 98 pani Renata)

7. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do kościoła. Zarówno w „Gościu Niedzielnym” jak i w „Niedzieli” znajdziemy ciekawe i budujące artykuły i wypowiedzi z dziedziny życia kościelnego j i społecznego.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!