NIEDZIELA 02.02.2020r.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

Dziś przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. W Kościele w tym dniu obchodzony jest dzień życia konsekrowanego. Niech Symeon i prorokini Anna będą dla nas przykładem gotowości w przyjmowaniu Jezusa do naszych serc.
Z racji I-szej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na pomoc zakonom klauzurowym.

1. W poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, bp i męczennika. Po mszach świętych błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja.
2. We środę, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
3. W czwartek, 6 lutego – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

1. Wizyta duszpasterska 2019/2020 dobiegła końca. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjęły kapłana w swoim domu
i pozwoliły na wzajemne bliższe poznanie się. Dziękujemy za szereg zgłoszonych spostrzeżeń związanych z duszpasterstwem parafialnym. Wyrażamy naszą wdzięczność członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy prowadzili kapłanów od drzwi do drzwi. W szczególności zaś dziękujemy rodzinom, które otworzyły przed nami drzwi swoich domów.
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w ciągu tygodnia.
W poniedziałek msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy na godz. 17.30 na wspólne uwielbienie, o godz. 18.00 Eucharystia, po której nabożeństwo tematyczne: „Masz życie wieczne”. Zakończenie spotkania wspólnym Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W tym tygodniu przeżywamy I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W czwartek od 17.00 godzina święta i okazja do spowiedzi.
W pierwszy piątek spowiedź od 16.30 do 18.00. O godz. 17.00 msza św. dla dzieci. Po mszy św. o 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę 8 lutego po porannej mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
4. W sobotę 8 lutego o godz. 18.00 msza święta z udziałem szerszej liczby kapłanów – kolegów rocznikowych i Przyjaciół ks. Mirosława. Zapraszamy do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu. Msza parafialna w jego intencji z ok. 50-tych urodzin odbędzie się w niedzielę 16 lutego o godz. 11.30.
5. Ks. Marcin serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie nowo powstającej wspólnoty charyzmatycznej do salek przy kościele, w najbliższą środę 5 lutego br. na godz. 19.00 (salka nr 5). Wspólnota otwarta jest dla wszystkich parafian. Jeśli pragniesz umocnić wiarę, spotkać się z innymi ludźmi, uporządkować życie religijne – zapraszamy. Szczególnie zapraszamy małżeństwa (te młode stażem jak i jubileuszowe). Zapewniamy opiekę dla małych dzieci. Dzieci spotykają się w salce nr 4.
6. W pierwszy poniedziałek, 3 lutego swój dyżur w bibliotece parafialnej będzie miał mediator rodzinny w godzinach od 16.00 do 17.00.
7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w trzecią sobotę miesiąca czyli 15 lutego.

OGŁOSZENIA GOSPODARCZE

1. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii.
2. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, pełnego miłości i wzajemnej życzliwości. Niech Bóg Was błogosławi.