XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19. 07. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada szesnasta niedziela w ciągu roku. Opowiadana dzisiaj przez Pana Jezusa przypowieść o wzroście Królestwa Bożego na ziemi, pozwala nam odkryć z wielkim realizmem, że jest ono uwikłane w walkę, jaką prowadzi przeciw niemu „nieprzyjaciel”, który „sieje” chwast między pszenicę. Jezus uczy nas patrzeć na świat z chrześcijańskim realizmem i podchodzić do każdego problemu przestrzegając przyjętych zasad, ale również w sposób roztropny i cierpliwy. Słowa Pana Jezusa odnoszą się do wszystkich pokoleń i czasów, a więc i nam współczesnych.

1. W środę, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny.
2. W czwartek, 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
3. W piątek, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.
4. W sobotę, 25 lipca – święto Św. Jakuba Starszego, apostoła, a także wspomnienie Św. Krzysztofa, wyznawcy, patrona kierowców.

1. W dzisiejszą niedzielę i w ciągu tygodnia nabożeństwa będą odprawiane wg zwykłego porządku. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św.

2. Jutro, w poniedziałek (20.07) na godz. 18.00, zapraszamy na Eucharystię i adoracje Najświętszego Sakramentu. W modlitwie do Przenajdroższej Krwi Chrystusa polecać będziemy  wszystkich, którzy potrzebują uzdrowienia na duszy i ciele.

3. Dziękujemy wszystkim którzy podjęli modlitwę w intencji młodzieży przeżywającej rekolekcje w ubiegłym tygodniu w naszej parafii. Bóg Zapłać za duchową troskę o młode pokolenie naszych parafian.

4. Z dniem dzisiejszym zawieszamy bezpośrednią transmisje nabożeństw z naszego kościoła, którą przeprowadzaliśmy w czasie kwarantanny. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy ją zorganizowali i czuwali nad jej przebiegiem.
  5. W najbliższą sobotę, 25 lipca przypadają imieniny księży Krzysztofa i Jakuba, pracujących w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w ich intencjach w sobotę o godzinie 7.oo. Wraz z modlitwą życzymy Księżom solenizantom, aby posługa w naszej Wspólnocie przynosiła jej obfite owoce duchowe i była też przyczynkiem do ich osobistego rozwoju i uświęcenia.
  1. Narzeczonych i te osoby, które pragną dobrze przygotować się do sakramentu małżeństwa informujemy, że od miesiąca lipca br. zmienił się sposób prowadzenia tzw. kursu dla narzeczonych. Wszystkie kursy odbywają się za wiedzą Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej, gdzie zainteresowani znajdą formularz zgłoszeniowy na kurs: https://nauki.rodzina.bielsko.pl Zapraszamy!
  2. W dniach 19-26 lipca br. będziemy obchodzić XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Kolejny raz organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr. na środki transportu dla misjonarzy. Będzie to można uczynić min. w przyszłą niedziele w czasie poświęcenia pojazdów po każdej Mszy św.
  3. Dzisiejsza składka, III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać Wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom i tym, którzy poprzez ofiary kopertowe i wpłaty na konto parafialne, dbają o to wspólne dobro, którym jest nasz kościół i Parafia!
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła. O niej mówił przed laty ks. Stanisław Tkocz, redaktor naczelny tygodnika „Niedziela”: „Podobnie jak cała prasa kościelna, również »Gość Niedzielny« nie może uchylać się od czynnego udziału w tworzeniu nowej rzeczywistości, w kształtowaniu ludzkich sumień, pogłębianiu wiary i budzeniu nadziei. Żyjemy obecnie na pograniczu dwóch epok, które niosą ze sobą wiele problemów. Ale prawdę mówiąc, życie nigdy nie było zbyt łatwe i pozbawione trudności, zwłaszcza na przestrzeni całego XX wieku…”.

5. Trwa czas wakacyjny. Pozdrawiamy wszystkich Gości, którzy odwiedzają w tych dniach naszą parafię.

Wszystkim życzymy błogosławionego czasu pracy, wakacji i urlopów. Szczęść Boże!