II Niedziela Wielkanocna – 19.04.2020 r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana Niedzielą Białą; od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego, ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa. Święto Miłosierdzia Bożego wprowadził do liturgii święty Jan Paweł II.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia.
2. W czwartek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. W sobotę, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty.

1. Dzisiaj o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego transmisja internetowa – podczas którego odmówimy Koronkę i ponowimy akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za uczczenie Bożego Miłosierdzia.
  2. Msze św. w dni powszednie w ciągu nadchodzącego tygodnia będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00  w grupach do 80 osób, w związku z wprowadzonym nowym limitem liczby osób gromadzących się w kościołach. W dalszym ciągu wejście będzie możliwe wyłącznie przez drzwi główne.

3. Informujemy, że kościół będzie otwarty codziennie między Mszami św.

4. Spowiedź będzie możliwa przed Mszą św. zarówno poranną, jak i wieczorną.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

6. W związku z obowiązkiem zasłania twarzy i nosa w przestrzeniach publicznych, w tym również w kościołach, informujemy, że twarz można odsłonić przy przyjmowaniu Komunii św. w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maski. Zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.

7. Serdecznie dziękujemy za wiele znaków życzliwości. Wiele osób w spontanicznym odruchu serca zatroszczyło się o utrzymanie kościoła parafialnego. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób pomagają w utrzymaniu parafii w tym niezwykle trudnym czasie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone, czy to na rachunek bankowy parafii, czy do skarbony z tyłu świątyni przeznaczonej na ten cel, czy w inny sposób.

8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która wyłożona jest w przed sianku kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia i zapraszamy do nawiedzeń kościoła.