NIEDZIELA 17.11.2019 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 33 niedziela zwykła. Jezus chce, byśmy umieli odczytywać słowo Boga i szukali ukrytej w nim mądrości. On tak mówi w trosce o nasze dobro. Ta Jego mądrość odsłania prawdę o doczesności i o tym, w jak kruchym domu mieszkamy. Tych twardych słów Jezusa nie można wykreślić z Ewangelii. Trzeba się nauczyć rozmawiać z Bogiem, kiedy przemawia On do nas takim językiem.

1. W poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny ks.bp. Romana – pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszego ordynariusza i całej diecezji.
2. W środę, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
3. W czwartek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
4. W piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecyli, dziewicy i męcz.
5. W niedzielę, 24 listopada – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie Roku Liturgicznego.

1. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek, który dzień ten ustanowił w 2016 roku mówi, że jego istotą jest zaproszenie do stołu i spotkanie z ludźmi ubogimi, ale ubogimi w różnym znaczeniu: cierpiących materialnie lub duchowo, chorych i samotnych.

Papieskie wezwanie jest skierowane do każdego z nas, bo przecież każdy z nas jest w jakiejś mierze ubogi, dlatego każdy z nas takiego ubogacenia potrzebuje.

1. Trwa listopadowa modlitwa za zmarłych. Modlitwy wypominkowe odprawiane są codziennie o godz.6.45 i o godz. 17.30. Karty z wypominkami rocznymi można jeszcze składać w zakrystii w ciągu tygodnia. Zaś w gablotach są umieszczone listy z wypominkami na najbliższy rok, prosimy o sprawdzenie imion i nazwisk wypominanych osób.

2. Dzisiaj, 17 listopada o godz. 16.00 odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich członków do Domu Katechetycznego.
  1. W najbliższy piątek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Panu organiście i zespołowi muzycznemu i scholii dziękujemy za ich zaangażowanie w oprawę muzyczną liturgii sprawowanej w tym kościele. Życzymy ich członkom, by obecny w nich ewangeliczny zapał wyzwalał nowe energie twórcze.
  1. W najbliższy piątek 22 listopada 2019 r. zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne na godz. 18.45 do salek w Domu Katechetycznym. Prosimy o przybycie wszystkich rodziców i dziękujemy za zrozumienie.
  1. Za tydzień, w niedzielę 24 listopada będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w każdy wtorek o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym.
  1. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę złożoną z racji III niedzieli miesiąca, która przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Wszystkim życzymy dobrego i spokojnego tygodnia. Szczęść Boże!