VI Niedziela Wielkanocna

17. 05. 2020 Roku Pańskiego

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W Polsce nazywane Dniami Krzyżowymi w czasie których, będziemy się modlić o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
2. W czwartek, 21 maja – przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena kapłana i męczennika.

1.  W dzisiejszą niedzielę oraz jutro, 18 maja radujemy się 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar życia, jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy świętych, a zwłaszcza o godz. 11.30.

2. Od dzisiejszej niedzieli możemy gromadzić się w świątyni na niedzielnej Mszy św. w większej grupie (135 osób), przestrzegając zaleceń sanitarnych. Msze św. sprawowane są w tymczasowym porządku niedzielnym: dodatkowe Msze o godz. 12.30 i 19.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.. Wszystkich prosimy o zachowanie zalecanych odległości wewnątrz świątyni. Szczególnie prosimy, aby tymi zasadami kierować się przystępując do komunii św.  Msza św. są także transmitowana online za pośrednictwem Internetu.

3. W piątek, 22 maja przypada 25. rocznica pobytu Ojca św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Dla uczczenia tego ważnego dla nas wszystkich wydarzenia zapraszamy na koncert pt. Nadzieja zawieść nie może. Koncert, jeżeli pogoda pozwoli odbędzie się o godz. 17.00 w niedzielę 24-ego maja pod „Skałą Niepodległości” lub w kościele – z zachowaniem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Koncert będzie również transmitowany na stronie internetowej naszej parafii. Wystąpią znani nam artyści: pani Joanna Korpiela-Jatkowska, pani Urszula Mizia oraz pan Janusz Kohut. Zapraszamy. /więcej informacji na stronie internetowej parafii i jkohut.pl – Nadzieja zawieść nie może/

4. Trwają nabożeństwa majowe – w kościele odprawiane codziennie o godz. 17.30. Mieszkańców osiedla Langiewicza zapraszamy na nabożeństwo majowe pod krzyżem, w soboty i niedziele o godzinie 15.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie wielkanocnej radości pragniemy przypomnieć wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłatami na konto bankowe, czy ofiarami składanymi na tacę lub w inny sposób pomogli parafii przejść przez bardzo trudny czas załamania finansowego. Bóg zapłać Wszystkim, którzy zmobilizowali się bardziej niż zwyczajnie, składając swój dar. Cały czas ufamy Bożej Opatrzności i mamy nadzieję, że z każdym tygodniem będziemy się podnosili z kryzysu.

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W tygodnikach „ Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdziemy m.in. wiele materiałów, wspomnień i świadectw o św. Janie Pawle II.  Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !