NIEDZIELA 17.01.2021r.

II Niedziela Zwykła

Zachęta Jezusa: Chodźcie a zobaczycie, jest adresowana do każdego z nas. Jesteśmy bowiem gronem ludzi poszukujących poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w życiu. Tak jak uczniowie, także my, znajdujemy to wszystko w Chrystusie.

1. We wtorek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
2. W czwartek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
3. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka przyszłą niedzielę, 24 stycznia będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.
4. Dzisiaj Kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

1. W dniach 18-25 stycznia obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. W dzisiejszą niedzielę kontynuujemy Mszy św. i spotkania kolędowe w kościele:

Spotkania rozpoczynają się Mszą św. w intencji mieszkańców rejonu o godz. 8.30 i 10.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z duszpasterzami w kościele. Będzie również okazja do zadawania pytań, wypowiedzenia swoich spostrzeżeń i sugestii, jak również do indywidualnej rozmowy. Na zakończenie spotkania nastąpi przekazanie wody święconej, kredy i modlitwy błogosławieństwa domu. Dzisiaj zapraszamy mieszkańców ulic Akademii Umiejętności, Majakowskiego, Gorkiego, Żywiecka – godz. 8.30. Mieszkańców ulic Wierzyńskiego, Kisielewskiego, Stanclika, Kajzara, Lipnicka, Kryniczna i Kiepury – godz. 10.00. Podział na rejony ma jedynie charakter organizacyjny. Jeśli zaproponowany termin nie jest odpowiedni, można wziąć udział w spotkaniu dla innego rejonu.

1. W sobotę 23 stycznia zapraszamy na Mszę św. Radę Parafialną oraz przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup działających przy naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończy wspólnym kolędowaniem.

2. W niedzielę 31 stycznia, po wieczornej Mszy św. odbędzie się organowy wieczór kolędowy w wykonaniu ks. Krzysztofa Kurnika, jego przyjaciół i uczniów. W repertuarze najważniejsze utwory muzyki organowej związane z okresem Bożego Narodzenia i naszych polskich kolęd.

3. Diecezja Bielsko – Żywiecka podejmuje prośbę ks. abp Stanisława Gądeckiego, aby niedzielę 24 stycznia ogłosić Dniem solidarności z Chorwacją”. Dnia 29 grudnia 2020r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Kilka dni później doszło do kolejnych wstrząsów.
    W przyszłą niedzielę – 24 stycznia, będziemy modlić się za poszkodowanych, a po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczonych na ten cel.

4. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia i zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Szczęść Boże!