NIEDZIELA 16.08.2020 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 20 niedziela zwykła W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę, 22 sierpnia będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Ją za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

1. W poniedziałek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
2. W czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kościoła.
3. W piątek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
4. W sobotę, 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, który zwrócił się z gorącą prośbą, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu i wezwał do modlitwy za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Poprosił także, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska”. W naszej parafii będziemy mogli włączyć się w tę pomoc po każdej Mszy św. składając ofiary do puszek przy drzwiach kościoła. Przez cały tydzień będzie trwała zbiórka, puszka będzie wystawiona przy figurze MB Fatimskiej.
  2. W najbliższy piątek, 21 sierpnia, z racji III piątku miesiąca w szczególny sposób oddamy cześć Bożemu Miłosierdziu.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w którą możemy się zaopatrzyć przy drzwiach kościoła.

OGŁOSZENIA GOSPODARCZE

Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego Tygodnia. Szczęść Boże