UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – 16. 05. 2021

Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

1. W piątek, 21 maja – przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męcz.
2. W sobotę, 22 maja – przypada 26. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji.
3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. Nabożeństwa majowe: Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie na godzinie 17.30. Mieszkańców osiedla Langiewicza zapraszamy na majówkę pod historyczny krzyż w soboty i niedziele na godzinę 15.00.

2. I-Komunia św.: Dzisiaj dzieci z klasy III b, SP nr 20 przyjmą uroczyście pierwszą komunię św. Uroczystość odbędzie się o godzinie 13.00.

3. Bierzmowanie: W najbliższą sobotę, 22 maja podczas Mszy św. o godz. 15.00 ks. biskup Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania pierwszej grupie młodzieży parafii. Druga grupa przyjmie sakrament 24 maja. Mamy nadzieję, że młodzież umocniona darem Ducha Świętego z jeszcze większym zapałem będzie się gromadzić wokół Jezusa Chrystusa.

4. Nowenna do Ducha Świętego: Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. Obowiązek Komunii św. w okresie wielkanocnym: Trzecie przykazanie kościelne zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”). Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (w tym roku 17.02.2021) do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 30.05.2021).

6. Taca III niedzieli: Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy naszym kościele oraz na utrzymanie parafii!

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże !