NIEDZIELA 16.02.2020 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada szósta niedziela w ciągu roku.
W Kazaniu na Górze Jezus ukazuje nam swój program, w którym miłość bliźniego osiąga swoje apogeum. Pan nam daje siłę i odwagę, byśmy bliźnich nie tylko traktowali sprawiedliwie, lecz wychodzili im na spotkanie z miłością. Jezus daje nam przykład takiej postawy; wybaczania win i okazywania grzesznikom miłosierdzia.

1. W piątek, 21 lutego modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.
2. W sobotę, 22 lutego – święto Katedry Św. Piotra, apostoła.
3. Za tydzień, 23 lutego, przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwa czterdziestogodzinne.

1. W dzisiejszą niedzielę obwiązuje zwykły porządek nabożeństw. Zachęcamy także do licznego udziału w nabożeństwach w tygodniu, a zwłaszcza w środę na wieczorną nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek na wieczorne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj naszą szczególną modlitwą i życzliwością obejmujemy ks. Mirosława Karetę, który wraz z wspólnotą parafialną pragnie Bogu dziękować za niedawno przeżywany złoty jubileusz życia. Msza św. w intencji ks. Mirosława, będzie odprawiona o godzinie 11.30. Jubilatowi życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej, dobrego zdrowia i ludzkiej życzliwości.

3. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej, wzorem lat poprzednich, przeprowadzi w przyszłą niedzielę, 23 lutego zbiórkę na Katolicki Dom Opieki- Józefów. Bardzo prosi naszą parafię o wsparcie tego dzieła.

4. W sobotę, 22 lutego przypada 89 rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego świętej s. Faustynie Kowalskiej w Płocku.

5. Dzisiejsza składka trzeciej niedzieli lutego przeznaczona jest na cele parafialne: pokrycie kosztów malowania kościoła (III ostatnia rata) i jego utrzymania.

6. W nowym numerze tygodników „Niedziela” i „ Gościa Niedzielnego” znajdziemy szereg interesujących artykułów. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej oraz życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże !