NIEDZIELA 15 XII 2019 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

Trzecia Niedziela Adwentu zwana Gaudete wzywa nas do radości i do radosnego przeżywania życia, oczekując powtórnego przyjście Syna Bożego.
Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary, dlatego z modlitewną troską pochylamy się nad nią przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – patrona rodzin.

1. Od wtorku, 17 grudnia rozpoczynamy drugą część okresu adwentu; bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zachęcamy do pobożnego i licznego udziału w roratach. Zapraszam zwłaszcza młodzież i dzieci z lampionami.
2. W piątek, 20 grudnia oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

1. Msza św. roratnia sprawowana jest codziennie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Od wtorku rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się w wigilię, 24 grudnia.
  2. W przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia nie można zapomnieć o spowiedzi świętej. Spowiedź będzie możliwa codziennie:

– rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

– w sobotę, 21 grudnia – od godz. 9.00 – 12.00 oraz 15.00-18.00.

w niedzielę, 22 grudnia – przed każdą Mszą św.

– W wigilię spowiadać będziemy tylko przed roratami-do godz. 6.55.

Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi adwentowej na ostatni moment.

1. Poświęcone opłatki wigilijne, także bezglutenowe, można nabyć w zakrystii.
  1. Włączmy się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez nabywanie świec „CARITAS”. Mamy okazję po raz kolejny zapalić „ Płomień Miłosierdzia” na naszych stołach wigilijnych. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  2. W czwartek, 19 grudnia na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie katechetyczne do kościele dzieci z kl. III c przygotowujące się do I-wszej komunii św.
  3. Już teraz informujemy, że wizyta duszpasterska 2020 rozpocznie się po świętach – w piątek, 28 grudnia. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
  4. Dzisiejsza składka trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać zakażą pomoc!
  5. W przyszłą, IV niedzielę adwentu – 22 grudnia, pragniemy zaprosić naszych parafian i gości na organowy koncert adwentowy. Koncert rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Wykona go dla nas ks. Krzysztof Kurnik. W repertuarze dzieła mistrzów związane z przeżywanym obecnie okresem liturgicznym. Zapraszamy.

Ogłoszenie społeczne:

1. 17 grudnia (wtorek) od 10.00 – 14.00 na parkingu Tesco przy ul. Jutrzenki podstawiony zostanie specjalistyczny autobus, w którym będzie można oddać krew. Wszystkich, którzy chcą podzielić się tym bezcennym darem dla chorego bliźniego, organizatorzy proszą rano zjeść lekki posiłek i wypić półtora litra płynów. Akcję oddawania krwi potrzebującym organizuje II LO im. Adama Asnyka. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. i Wszystkim życzymy błogosławionego i radosnego; trzeciego tygodnia adwentu. Szczęść Boże!