XX NIEDZIELA ZWYKŁA

15. 08. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypomina, że cały człowiek, jego dusza i ciało są przeznaczone do wieczności.

1. We wtorek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana
2. W piątek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, kapłana. W tym dniu czcimy Miłosierdzie Boże.
3. W sobotę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP: W dzisiejszą niedzielę, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Pamiętamy także o 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej – jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego państwa i całej Europy.

Tradycyjnie poświęcimy wianki i bukiety zielne. Przed kościołem można je nabyć, a złożona ofiara będzie przekazana na misje.

1. Gość z Tanzanii: Serdecznie witamy znanego już nam ks. Wojciecha Kościelniaka, misjonarza z Tanzanii, mojego serdecznego przyjaciela. Ksiądz Wojciech tym razem przybył do ojczyzny z powodów zdrowotnych – misjonarze nie tak często odwiedzają swoje rodzinne strony. Chciejmy wesprzeć jego trud misyjny i autentyczne zaangażowanie na rzecz naszych potrzebujących braci i sióstr w Afryce. Bóg zapłać za obecność i wygłoszone kazanie.

2. Honorowa Straż NSPJ: W sobotę, 21 sierpnia – po porannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Honorowej Straży NSPJ.

3. Taca parafialna: Składka dzisiejszej, III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby parafialne.

4. Festyn na Złotych Łanach: W dniu dzisiejszym odbędzie się festyn na naszym osiedlu – Złote Łany, który potrawa do godziny 20. Jak zwykle będziemy się mogli jeszcze bardziej poznać i zintegrować. Między godziną 11 a 18 osoby chcące się zaszczepić przeciw COVID – 19 mogą przyjąć szczepionkę w uproszczonych procedurach. Zapraszamy!

1. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” , które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!