XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 .11. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu!

1. W środę, 17 listopada – wspominamy św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
2. W czwartek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
3. W sobotę, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
4. W przyszłą niedzielę, 21 listopada obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla.

1. Dzień Ubogich: Dzisiejsza niedziela w Kościele Powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, czy Towarzystwo pomocy św. Brata Alberta. Przedstawiciele Towarzystwa kwestują dzisiaj przy naszym kościele.

2. III piątek miesiąca:  W piątek, 19 listopada z racji trzeciego piątku miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

3. Imieniny Biskupa: W czwartek,, 18 listopada przypadają imieniny ks. bp. Romana Pindla, a w niedzielę imieniny biskupa seniora, Janusza Zimniaka, pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach i całej diecezji.

4. Opłatki na wigilię: Zwyczajem naszej parafii było, że w połowie listopada służba kościelna: panowie, organista i kościelny udawali się do mieszkańców osiedla z opłatkami. Powracamy częściowo do tego zwyczaju. Pan Stanisław-organista, osobiście, jak w poprzednich latach, będzie przynosił opłatki do Waszych mieszkań, zaś pan Patryk – kościelny, będzie je przekazywał w zakrystii. Zachęcamy do przyjmowania poświęconych opłatków, które symbolizują także jedność z naszym ołtarzem. Ofiary z tej okazji składane, są przeznaczone na utrzymanie funkcji kościelnego i organisty w naszej parafii.

5. Modlitwa za zmarłych: W listopadzie pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych krewnych i bliskich sercu.. Modlitwy wypominkowe, odprawiamy codziennie przed Mszami św. o godz. 6.45 i 17.30. A jeszcze dzisiaj zapraszamy na nieszpory za zmarłych o godz.17.15.

6. Spotkanie rodziców: Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 19.00 w kościele.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!