XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14. 06. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada jedenasta niedziela w ciągu roku. Zarówno wybranie Izraela spośród innych narodów, jak i powołanie dwunastu Apostołów, to przykłady Bożych darów, na które człowiek sam nigdy nie jest w stanie sobie zasłużyć. To darmowe działanie Boga, wypływające z Jego nieskończonej miłości do człowieka, w pełni ukazuje Paweł Apostoł, mówiąc, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Każdy z nas ma dziś szczególną okazję do podziękowania Bogu za otrzymaną łaskę wiary i za dar zbawienia.

1. W poniedziałek, 15 czerwca – wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy.
2. W środę, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
3. W piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W sobotę, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie się odbywała codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W ostatnim dniu oktawy poświęcenie wianków ziół i kwiatów. Dzisiaj, w niedzielę przed Mszy św. o godz. 17.30) – będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym. Do udziału w procesji eucharystycznej zapraszamy m.in. dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

2. W dniu dzisiejszym dzieci z klasy III A, SP nr 20 przystąpią na Mszy św. o godzinie 12.30 do Pierwszej Komunii świętej. W ten sposób rozpoczynamy uroczystości pierwszokomunijne, które potrwają do niedzieli 28 czerwca. Polecajmy Bogu dzieci w naszych prywatnych modlitwach.

3. W poniedziałek (jutro) – odprawimy Eucharystię o godz. 19.00 z nabożeństwem uwielbieniowym. (ok. godz. 20.00.) Zakończenie nabożeństwa o godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich pragnących szczególnego zawierzenia Panu Jezusowi.

4. W piątek, 19 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 20 czerwca w wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na porannej Mszy św. odnowimy akt zawierzenia Sercu Matki Bożej naszej parafii i naszych rodzin. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św.
  1. Przypominamy, że Biskup Bielsko-Żywiecki odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. z dniem 6 czerwca. Ponadto napisał, że dyspensa zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem”.
    Dostrzegamy jednak, że część z parafian nie powróciła jeszcze do praktyki niedzielnej Mszy św. Wiemy, że udziału w liturgii Mszy św. w kościele nie da się zastąpić żadną, choćby najgłębiej przeżywaną modlitwą osobistą. Nie jest dobrze, jeśli nieobecność w kościele wynika z przyzwyczajenia lub „duchowego lenistwa”. Rozumiemy, że u niektórych udział w niedzielnym zgromadzeniu może rodzić tak silne obawy, że jest powodem pozostania w domu. Chcemy jednak przypomnieć, że osoby nie mogące wziąć udziału w niedzielnej Mszy św., są zobowiązane do bardziej intensywnej modlitwy w domu, korzystając przy tym z transmisji Mszy św. Chodzi nie tylko o „oglądanie” czy „ słuchanie” transmisji, ale również o czas modlitwy i słuchania słowa Bożego, bez którego trudno wyobrazić sobie życie chrześcijańskie. Jeśli tak się nie dzieje, to powinny się rodzić wyrzuty sumienia.

2. Dziękujemy za pomoc w  przygotowaniu i przeprowadzeniu wyjątkowej i skromnej uroczystości Bożego Ciała. Podziękowanie składamy osobom, które przygotowały ołtarze, rodzinom dzieci, które przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św., służbie kościelnej, lektorom i ministrantom oraz młodzieży, która uświetniła uroczystość specjalnie przygotowanymi na ten dzień utworami muzycznymi. Bóg Wam Zapłać!

3. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez ofiary i wpłaty na konto z własnej inicjatywy wspierali parafię w ostatnich dniach. Taca przyszłej, III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za wszelką ofiarę!

4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!