NIEDZIELA 14.02.2021r.

VI Niedziela Zwykła

Dziś szósta niedziela w ciągu roku. Chrystus, który przyszedł na ziemię, aby nas zbawić, przygarnia wszystkich bez żadnej różnicy. Powołanie do życia chrześcijańskiego polega na tym, by naśladować przykład Jezusa i świadczyć o Bożym zbawieniu wobec wszystkich ludzi.

1. Dzisiaj, 14 lutego, przypada wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, których św. Jan Paweł II uczynił współpatronami Europy…
Wspominamy także św. Walentego, kapłana.
2. W środę, 17 lutego – przypada Środa Popielcowa.
3. W piątek, 19 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

1. Nabożeństwa Czterdziestogodzinne: Przed rozpoczęciem okresu wielkiego postu w niedzielę, poniedziałek i wtorek odprawimy nabożeństwa wynagradzające Miłosierdziu Bożemu.. Dzisiaj adoracja od godz. 14.00 do 15.15. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Ciąg dalszy adoracji po Mszy świętej w obrządku trydenckim do godz. 17.50.

W poniedziałek i wtorek nabożeństwo czerdziestogodzine rozpocznie się od godz. 17.00 i potrwa do Mszy św. W poniedziałek adoracja w ciszy kontynuowana po wieczornej Mszy św. Zapraszamy na indywidualną adorację Pana Jezusa w duchu pokuty i zadośćuczynienia.

1. Środa Popielcowa: W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (17 lutego) rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków. W Środę Popielcową nie będzie nowenny do MBNP i nie będzie czynna kancelaria.

2. Wielki Post – jałmużna: Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Miejscem do złożenia jałmużny będą wszystkie puszki zainstalowane przy wejściu do kościoła. Ofiary te przeznaczone będą na pomoc dla najuboższych.

3. Wielki Post – modlitwa: Okazją do modlitwy będą nabożeństwa wielkopostne:

– Droga krzyżowa: piątki o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15.

– Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.15. z kazaniem pasyjnym ks. Marcina Gajzlera.

– Medytacje Drogi krzyżowej o godz. 17.15 poprowadzą wspólnoty: Tydzień 0 (19 lutego): Schola „ Chwalcie Pana”; Tydzień I (26 lutego): Domowy Kościół; Tydzień II (5 marca): Akcja Katolicka; Tydzień III (12 marca): Żywy Różaniec; Tydzień IV (19 marca): uroczystość św. Józefa; Tydzień V (26 marca): Wspólnota „Wiara i Światło”; Tydzień VI (2 kwietnia): Galilea.

1. Wielki Post – postanowienia: Zachęcamy do podjęcia wielkopostnego postanowienia, które będzie mobilizacją do osobistego wysiłku nawrócenia w drodze do Wigilii Paschalnej.

1. Wielki Post – sakramenty: W przeżyciu wielkiego postu niezastąpioną rolę spełniają sakramenty. Zachęcamy do spowiedzi (warto pomyśleć o spowiedzi już u początku wielkiego postu) oraz udziału we Mszy św. Będziemy dokładać starań, aby każdy miał możliwie łatwy dostęp do tych dwóch sakramentów. Zachęcamy wszystkich, by ze swojej strony podjęli trud odnowy życia sakramentalnego.

2. Wielki Post – rekolekcje: Informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 14-17 marca. Będzie im przewodniczył o. Paweł Pasierbek TJ. Prosimy o zarezerwowanie czasu.

3. Tydzień Modlitw o Trzeźwość: Dzisiaj, w niedzielę 14 lutego, rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne hasło brzmi „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę – problem ciągle jest bardzo poważny, co pokazują chociażby statystyki.

4. Kwartalne Dni Modlitwy: W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

5. Podziękowania: Opiekunowie Katolickiego Domu Opieki – „Józefów” wyrażają wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w ostatnią niedzielę wsparli placówkę swoją modlitwą i darem materialnym głęboką wdzięczność za okazaną hojność. Nasz dar zamknął się w kwocie 4200 zł. Bóg Zapłać!

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze tygodników Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdziemy m.in. materiały pomocne w przeżywaniu wielkiego postu, w tym również Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Przy wyjściu głównym z kościoła zostały wystawione publikacje książkowe poświęcone św. Józefowi. Zachęcamy do ich czytania. Niech poznanie tego wyjątkowego naszego Świętego Patrona służy pogłębieniu wiary, zaufania i miłości do samego Boga.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!