NIEDZIELA 13.12.2020 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywamy trzecią niedzielę adwentu. Ludzie wierzący żyjący na przestrzeni historii odczuwali, że Pan jest blisko! O tym fakcie przypomina nam dzisiejsza niedziela, która jest czasem adwentowej radości (Gaudete). Zbawiciel świata obdarza nas swoją bliskością. Doświadczenie bliskości Boga należy przekazywać dalej, dzielić się radością z innymi, aby przez to dodawać otuchy i przywracać nadzieję.

1. W poniedziałek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb.
2. W środę, piątek i w sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
3. W piątek, 18 grudnia, oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca.
4. Dziś wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego strasznego czasu.

1.  Zwracamy uwagę na opublikowany 8 grudnia br. list apostolski Patris corde, w którym Ojciec Święty ogłasza Rok św. Józefa. List poświęcony jest osobie św. Józefa, który został ukazany jako ojciec i wzorzec ojcostwa. Osoba św. Józefa jest nam szczególnie bliska, gdyż żyjemy w parafii, która nosi jego imię. Zachęcamy do lektury tego dokumentu, który można znaleźć na naszej stronie internetowej.

2. W tym tygodniu, od czwartku rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Ze względu na panujące obostrzenia nie będzie w parafiach całodniowej spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przez świętami. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w roratach. ( godz.18.00, w sobotę-7.00)

3. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Zachęcamy do nabywania opłatków na stoły wigilijne przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną.  Ofiary z nich uzyskane będą przeznaczone na utrzymanie służby kościelnej. Zamówione opłatki bezglutenowe, prosimy odebrać u pana kościelnego. W zakrystii są jeszcze świece CaritasWigilijne dzieło pomocy dzieciom.

4. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca, dziękujemy Wszystkim, którym materialna strona parafii bardzo leży na sercu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego, zdrowego tygodnia: Szczęść Boże!