XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13. 06. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada jedenasta niedziela w ciągu roku. W niedzielnej Eucharystii otrzymujemy na nowo słowo Chrystusa, pełne Łaski. Niech ono nas przemienia wewnętrznie i prowadzi bezpieczną drogą ku tej wielkości, którą możemy podziwiać w Jezusie Chrystusie, Panu naszym! Módlmy się pokornie o nową moc! Niech nikt nie popada w samouwielbienie i zachwyt nad swoim chrześcijańskim życiem. Pamiętajmy o przestrodze, którą kieruje do nas św. Paweł: „Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę” (1 Kor 4,5)

1. Dzisiaj,13 czerwca wspominamy św. Antoniego Padewskiego z Lizbony.
2. W poniedziałek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i męcz.
3. We wtorek, 15 czerwca – wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy.
4. W czwartek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
5. W piątek, 18 czerwca – Oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu.
6. W sobotę, 19 czerwca – wspomnienie św. Romualda, opata.

1. Akt poświęcenia narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa miał miejsce w miniony piątek, 11 czerwca. Podjęli go biskupi polscy w setną rocznicę pierwszego aktu poświęcenia. Uczyniła to także nasza parafia. To wydarzenie o doniosłym znaczeniu. Akt taki był już kilkakrotnie podejmowany przez biskupów na przestrzeni minionych 100 lat, a działo się to w momentach szczególnie trudnych. Ufamy, że schronienie się w Sercu Jezusa przyniesie owoce w życiu tak poszczególnych osób, jak i w konsekwencji w życiu całego narodu.

2. Nabożeństwo Fatimskie: Dzisiaj, w 13-tym dniu czerwca odprawimy drugie nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.19. Na Mszy św. wieczornej kazanie wygłosi ks. Jacek Pędziwiatr, on także poprowadzi różaniec i procesję.

3. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.

4. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: Dzieci szkół podstawowych zapraszamy w niedzielę, 20 czerwca o godzinie 10.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego. Spowiedź dzieci i młodzieży w piątek od godziny 17 do 18.

5. Nowenny: Zapraszamy na nowenny: do świętego Józefa we wtorek o godz. 18.00 i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Intencje nowennowe można składać w zakrystii.
  6. Taca na remont kościoła: W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, jako trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Jak już o tym mówiliśmy podczas naszych spotkań „duszpasterskich” prowadzonych zimą, w tym roku chcemy rozpocząć modernizację systemu grzewczego w budynku kościelnym. W tym celu zostały już zakupione piece, które zastąpią stare i wyeksploatowane kotły gazowe za cenę 21 900.00 zł. Gromadzimy też inne potrzebne materiały instalatorskie, których ceny w ostatnim czasie bardzo szybują w górę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel w kościele i przez konto bankowe.

7. Zbiórka makulatury: Przy naszym kościele, na parkingu od strony ul. Tuwima został ustawiony duży kontener do którego można składać makulaturę do piątku 18.06. br. Uzyskany ze sprzedaży zysk przeznaczony będzie na cele charytatywne – wybudowanie i wyposażenie kuchni i stołówki w niezamożnych rejonach Peru, w Pariacoto. Zachęcamy do włączenia się w tą dobroczynną akcję.

8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!