XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020r.

Dziś 24 niedziela zwykła. Jako chrześcijanie jesteśmy zobowiązani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziś z racji 13-tego dnia miesiąca tradycyjnie w naszej parafii nabożeństwo fatimskie rozpoczynające się o 17:19. Po mszy św. procesja różańcowa.
2. W poniedziałek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
3. We wtorek 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
4. W środę 16 września – wspomnienie Świętych męczenników – Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
5. W piątek 18 września –święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
6. W przyszłą niedzielę 20 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Składka podczas mszy św. na potrzeby parafii. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy mają na sercu sprawę utrzymania naszej parafii.

1. Od poniedziałku 14 września rozpoczynamy przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok. Przypominamy żeby nie zamawiać więcej niż siedem intencji, dając w ten sposób możliwość zamówienia mszy przez większą ilość parafian. Chciejmy pamiętać o rocznicach i jubileuszach, które przypadną w 2021 roku i już teraz rezerwujmy terminy. W niedziele chcielibyśmy odprawiać Msze św. przede wszystkim za żywych, a wyjątkowo za zmarłych.

2. Plan przyjmowania intencji na rok 2021 jest następujący:

W poniedziałek 14 września i wtorek 15 września od godz. 15.00, w piątek 18 września od godz. 15.30. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych godzin.

Od niedzieli 20 września będzie to można czynić w tygodniu po mszach świętych ale również w godzinach kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy aby w niedziele nie dokonywać rezerwacji intencji na przyszły rok ze względu na msze święte i posługę konfesjonału którą jako kapłani podejmujemy.

1. W poniedziałek na godz. 15.30 zapraszamy pod krzyż na osiedlu Langiewicza. Odprawimy tam uroczystą mszę świętą z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. W razie niesprzyjającej pogody będzie krótkie nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów – informacje u ks. Jakuba, do Oazy młodzieżowej – informacje u ks. Marcina.

3. Zachęcamy rodziców dzieci przedszkolnych do zapoznania się z ofertą katolickich przedszkoli w naszym mieście. Informacje na plakacie.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask w nowym tygodniu. Niech Boży pokój i łaska przebaczania stanie się naszym udziałem.