XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipiec 2020

Dziś 15 niedziela zwykła. Wszyscy na co dzień mamy do czynienia z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem, temu Słowu warto zawierzyć. Podczas dzisiejszej liturgii wyjdzie nam na spotkanie Bóg, którego Słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.

W poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
w środę, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
w czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

1. W poniedziałek 13 lipca zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Rozpoczęcie o 17.19. O godz. 18.00 msza święta a po niej różaniec i procesja.

2. W piątek 17 lipca, z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

3. Ks. Marcin zaprasza na spotkania/rekolekcje młodzież naszej parafii od poniedziałku 13 lipca do soboty 18 lipca br. Spotkania odbywać się będą w godzinach od 16.00 do 20.00 w salkach parafialnych. Tegoroczne hasło to: „Zanurzeni w Miłości”. Serdecznie zapraszamy.

4. Pragniemy przypomnieć, iż kandydatów do bierzmowania po klasie VII, zapraszamy do składania kart zgłoszeniowych. Termin do 31 lipca. Jeśli któryś z rodziców nie był obecny w zaproponowanych dotychczas terminach, prosimy o zgłoszenie się do ks. Marcina.

5. Kolejne spotkanie na Eucharystii i modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się w poniedziałek, 20 lipca br., od godz. 18.00. Zapraszamy.

6. Przypominamy o potwierdzaniu intencji mszalnych najpóźniej na dwa tygodnie przed ich odprawieniem. Prosimy tego nie odkładać do ostatniego momentu, gdyż po upływie dwóch tygodni inna osoba skorzysta z miejsca na intencje mszalną, które w ten sposób się zwolniło.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask w nowym tygodniu.