NIEDZIELA 12. 01. 2020 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Wspominamy w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest. Jezus wstaje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, aby przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Święto to kończy okres Bożego Narodzenia, a zarazem wprowadza w czas zwykły w Roku Kościelnym, w którym w liturgii będziemy towarzyszyli Jezusowi na różnych etapach Jego życia. Zgodnie z polską tradycją będziemy jeszcze śpiewać kolędy i pozostanie bożonarodzeniowa dekoracja kościoła, aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. W piątek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata.
3. W III piątek miesiąca oddajemy szczególną cześć Bożemu Miłosierdziu.

1. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i życie wiarą, którą otrzymaliśmy.
2. We wtorek, 14 stycznia, obchodzony będzie w Kościele po raz 105 – Dzień Migranta i Uchodźcy.
3. W najbliższy piątek, 17 stycznia przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
4. Od soboty, 18 stycznia będziemy obchodzić w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła.
5. W przyszłą sobotę z racji kolędy kancelaria parafialna nie będzie przyjmować.
6. Składka przyszłej; III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za którą z góry dziękujemy.
7. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas przyjęli kapłana w swoim domu. Dziękujemy również za wielką życzliwość, z którą się spotykamy. Wizyta duszpasterska rozpoczyna się w niedzielę i w dni powszednie o godz. 14, natomiast w soboty o godz. 9.00.

Wszystkim, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży życzymy pięknego tygodnia.