II Niedziela Wielkanocna – 11. 04. 2021 r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana Niedzielą Białą; od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego, ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa, Święto Miłosierdzia Bożego, które wprowadzone zostało do liturgii przez św. Jana Pawła II.
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia.

1. W piątek, 16 kwietnia – przypada dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego..
2. W przyszłą niedzielę, 18 kwietnia, przypada III niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela Biblijna.

1. Niedziela Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia-zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę i ponowimy akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu, po czym zostanie odprawiona Msza św. w rycie trydenckim. W dniu dzisiejszym za uczczenie Bożego Miłosierdzia, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Przed Mszą św. Godzinki do św. Józefa.

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

– Codziennie przed wieczornymi Mszami św. odmawiany jest różaniec. Zapraszamy.

1. I Komunia Św. Zgodnie z zaleceniami naszych władz duchownych, w tym roku dzieci z klas III SP przystąpią do pierwszej komunii św. klasami w trzy niedziele maja (9, 16 i 23). Dlatego rodziców dzieci z klas III SP nr 20, prosimy o przybycie na spotkanie w czwartek, 15 kwietnia na godzinę 18.45. do kościoła.

2. Taca na potrzeby kościoła: W trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace przy naszym kościele.

3. Święto Chrztu Polski: W środę, 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

4. Nowy numer tygodników: „Niedziela” i „ Gość Niedzielny jest do nabycia w przy wejściu do kościoła (6 zł). Zachęcamy także do kupowania literatury religijnej. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!