10. 05. 2020 Roku Pańskiego

V Niedziela Wielkanocna

Dziś 5 niedziela wielkanocna. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia. Kościół objawia nam Chrystusa przez głoszenie Ewangelii i dzieła miłosierdzia. Przez chrzest zostaliśmy powołani do wspólnoty Kościoła, by swym życiem, wiarą i służbą budować żywą świątynię, opartą na Chrystusie, który jest naszym kamieniem węgielnym.

1. W czwartek,14 maja – święto św. Macieja apostoła i męczennika.
2. W sobotę, 16 maja – święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Patrona Polski.
3. W piątek, 15 maja, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

1. Nadszedł czas, kiedy po przerwie spowodowanej epidemią, wprawdzie z ograniczeniami, ale jednak możemy ponownie gromadzić się na Mszy św. Kto lęka się zgromadzeń niedzielnych, może uczestniczyć we Mszy św. w dni powszednie i korzystać z dyspensy Biskupa. Ponownie zaczęły pojawiać się w świątyni dzieci i młodzież. Wszystkich, którzy nie dali rady przystąpić do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w tym czasie przed każdą Mszą św.

2. Msze św. sprawowane są przy zachowaniu zaleceń sanitarnych w tymczasowym porządku niedzielnym: dodatkowe Msze o godz. 12.30 i 19.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.. Wszystkich prosimy o zachowanie zalecanych odległości wewnątrz świątyni.  Msza św. są także transmitowana online za pośrednictwem Internetu.

3. Trwają nabożeństwa majowe – są odprawiane codziennie o godz. 17.30 w kościele. Mieszkańców osiedla Langiewicza zapraszamy na nabożeństwo majowe pod historycznym krzyżem (Georga Homy z 1859 roku), w soboty i niedziele o godzinie 15.00.

4. W środę, 13 maja obchodzimy wspomnienie M.B. Fatimskiej, a zarazem rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego. Gorąco zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – w środę o godzinę 17.19.( godzina objawień).Przewodniczy mu i kazanie wygłosi ks. K. Kurnik. ( niestety nie będzie procesji wokół kościoła.)

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła i życzymy Wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!