NIEDZIELA 10.01.2021r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Święto to kończy okres Bożego Narodzenia, a zarazem wprowadza w czas zwykły w roku kościelnym. W liturgii będziemy towarzyszyli Jezusowi w różnych momentach z Jego życia. Zgodnie z polską tradycją będziemy jeszcze śpiewać kolędy i pozostanie bożonarodzeniowa dekoracja kościoła, aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. W III piątek miesiąca – 15 stycznia oddajemy szczególną cześć Bożemu Miłosierdziu.

W dzisiejszą niedzielę kontynuujemy Mszy św. i spotkania kolędowe w kościele:

1. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. w intencji mieszkańców rejonu o godz. 8.30 i 10.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z duszpasterzami w kościele. Będzie również okazja do zadawania pytań, wypowiedzenia swoich spostrzeżeń i sugestii, jak również do indywidualnej rozmowy. Na zakończenie spotkania nastąpi przekazanie wody święconej, kredy i modlitwy błogosławieństwa domu. Dzisiaj zapraszamy mieszkańców ulic Siewna, Urodzajna, Alberti, Glasnera, Grabowskiego – godz. 8.30 i mieszkańców ulic: Złotych Kłosów, Łagodna – godz. 10.00. Podział na rejony ma jedynie charakter organizacyjny. Jeśli zaproponowany termin nie jest odpowiedni, można wziąć udział w spotkaniu dla innego rejonu.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców ulic: Akad. Umiejętności, Majakowskiego, Gorkiego i Żywieckiej na godz. 8.30

Mieszkańców ulic: Wierzyńskiego, Kisielewskiego, Stanclika, Kajzara, Lipnickiej, Krynicznej, Kiepury na godz. 10.00

1. W czwartek, 14 stycznia- obchodzony będzie w Kościele Powszechnym po raz 104 – Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia i zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nowy numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony św. Józefowi. Szczęść Boże!