NIEDZIELA 1.12.2019 r

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś I niedziela adwentu. „Niech Adwent, który dziś się rozpoczyna, przyniesie umocnienie naszej wiary w Boga, który przychodzi z przyszłości, by ocalić, zbawić i przemienić ostatecznie wszystko, co istnieje. Z taką wiarą „Idźmy z radością na spotkanie Pana”, jak śpiewaliśmy dziś po usłyszeniu pierwszego czytania.” W naszej diecezji rozpoczynamy Rok Świętego Jana Sarkanda.

1. We wtorek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
2. W środę, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dz.m.
3. W piątek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, bp.
4. W sobotę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, bp.
5. W niedzielę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. Rozpoczyna się czas adwentu, a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Mottem nowego roku są słowa:„Wielka tajemnica wiary”. Rozpoczyna on trzyletni cykl formacyjny, który będzie poświęcony Eucharystii. Pogłębienie życia Mszą św. – to jest zadanie, przed którym stoimy
  2. Wraz z adwentem rozpoczynają się roraty. Msza św. roratnia będzie sprawowana w tygodniu o godz. 18.00. W sobotę Mszę św. roratnią odprawimy o godz. 7.00, a w niedzielę o 6.30.
  3. Natomiast w niedziele, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. (dla grup Oazowych – jest to ich święto patronalne).
  4. Ważnym czasem w adwencie są rekolekcje adwentowe. Odbędą się w dniach 8 do 11 grudnia. Będzie im przewodniczył o. Mariusz Michalik. Prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniego czasu na przeżycie rekolekcji adwentowych.
  5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci komunijne przyjmą medaliki. Do udziału w Mszy św. zapraszamy także rodziców dzieci.
  6. W poniedziałek, 2 grudnia o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo z modlitwami próśb o uzdrowienie duszy i ciała. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nim udziału.
  7. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św. odbędzie się w czwartek, 5 grudnia po wieczornej Mszy świętej.
  1. Na prośbę wielu parafian, częściej będziemy odmawiać modlitwę: „ Święty Michale Archaniele…” w kontekście zagrożeń, z którymi dzisiaj się spotykamy. Modlitwa ta będzie odmawiana bezpośrednio po błogosławieństwie i rozesłaniu mszalnym. Tak ją umiejscowimy z tego powodu, aby nie stwarzać choćby pozoru, że Msza św. potrzebuje jakiegokolwiek dodatku. Msza św. sama w sobie jest najmocniejszą ochroną przed wszelkim złem. Po jej zakończeniu chrześcijanie mogą dodatkowo prosić o wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
  1. W tym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.

W I – czwartek – Godzina Święta i okazja do spowiedzi św. adwentowej od godz.17.00.

W I – piątek, spowiedź od 16.30. Msza św. o godz.17.00 i 18.00.

W Isobotę, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie odprawimy bezpośrednio po roratach.

1. W poniedziałek, 2 grudnia br.swój dyżur będzie pełniła pani mediator. Zainteresowane osoby zapraszamy do biblioteki parafialnej w godz. od 16.00 do 17.30.

2. W sobotę, 7 grudnia w godzinach porannych i dopołudniowych kapłani udadzą się do naszych seniorów i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia– w samo południe, zachęcamy do podjęcia modlitwy do Matki Bożej w ramach Godziny Łaski. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech 8 grudnia 1947 r., powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.”
  1. Także w przyszłą niedzielę, 8 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie – okazja do zbiórki ofiar do puszek na ten cel po każdej Mszy św.

Jak zwykle zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze tygodnika „Niedziela”znajdziemy kilka artykułów na temat adwentu, który chce nas uczyć czekać: „Bardzo łatwo ulegamy presji, żeby zrobić więcej, przeżyć więcej, a potem narzekamy, że żyjemy w coraz szybszym tempie. Adwent przypomina, że trzeba umieć czekać, zwłaszcza na to, co jest ważne i piękne”. „Niedziela” jest do nabycia w zakrystii (5 zł)

Wszystkim życzymy pięknego i pożytecznego przeżycia dzisiejszej niedzieli i pierwszego tygodnia adwentu. Szczęść Boże!