XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 08. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada osiemnasta niedziela w ciągu roku. Pan Jezus nie wdaje się w polemikę z Żydami, ale wskazuje na Ojca, który go posłał. Bóg pociąga nas ku sobie swoją miłością. Wiara polega na tym, że człowiek zgadza się na taką miłość. „Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie”.

1. W poniedziałek, 2 sierpnia – spełniając specjalne warunki można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
2. W środę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
3. W czwartek, 5 sierpnia – przypada święto Matki Bożej Śnieżnej – patronki Ludu Rzymskiego.
4. W piątek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

1. Rozpoczęliśmy sierpieńmiesiąc trzeźwości i abstynencji. jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie, nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i pokolenie. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla osób borykających się z problemem alkoholowym.

1. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego: Dziś, 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – wydarzenia ważnego w historii narodu polskiego. Tamto pokolenie ciągle od nowa poprzez swoją ofiarę przypomina, że są wartości, z którymi nie może być kompromisu, oraz że trzeba do nich dążyć także wtedy, kiedy ludzkie kalkulacje zdają się wskazywać na przegraną.

1. Początek miesiąca sierpnia: W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i piątek od godz.16.30. Zapraszamy na godzinę świętą w pierwszy czwartek o godzinie 17.00. Na nabożeństwo wynagradzające NSPJ w pierwszy piątek o godz. 18.00, a w pierwszą sobotę po porannej Mszy św. na nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

1. Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie: Odpowiadając na apel abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, dzisiaj, 1 sierpnia – po każdej Mszy św., będziemy zbierać ofiary dla poszkodowanych przez nawałnice i powodzie, które dotknęły mieszkańców naszego kraju i sąsiednich państw. Puszki będą wystawione przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!

1. Pomoc dla Madagaskaru: O. Mariusz Kasperski – którego misję na Madagaskarze wsparliśmy kwotą 5700. zł, 5 € i 3 $ zebraną w ubiegłą niedzielę, serdecznie dziękuje. Pisze między innymi: „Bardzo dziękuję za finansową pomoc dla potrzebujących na Madagaskarze, którą otrzymałam od parafian Księdza. Te pieniądze będą wykorzystane w czasie akcji charytatywnej podziału żywności w miesiącu wrześniu na oblackej Misji w Fianarantsoa. Niech dobry Bóg wynagrodzi!”

1. Podziękowania: Pragniemy wyrazić szczere i serdecznie podziękowanie p. Zdzisławowi Dudkowi, który przez ostatnie dwa tygodnie pełnił bezinteresownie posługę kościelnego w naszej parafii. Bóg Zapłać!

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!