SZANOWNI i DRODZY PARAFIANIE

Proszę Was bardzo kochani Parafianie zastosujcie się do zaleceń i rozporządzeń naszych władz kościelnych i świeckich. Proszę zwłaszcza Was czcigodni seniorzy oraz młodzież i dzieci; nie narażajcie się na zarażenie wychodząc z domów. Ksiądz biskup udzielił praktycznie wszystkim dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy świętej. Proszę skorzystajcie z niej!

Kościół będzie otwarty i będą sprawowane Msze św. w intencjach o które prosiliście oraz szybkie zakończenie epidemii. Będziemy szczególnie polecać Bogu chorych, ich opiekunów i cały; godny najwyższego uznania, personel medyczny. Będziemy o Was pamiętać, łącząc się duchowo z Wami wszystkimi w godzinie Miłosierdzia, wypowiadając modlitwę zawierzenia: „Jezu ufam Tobie”. Niech każdy, kto może odmawia w swoim domu o godzinie 15 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy też o samotnie żyjących sąsiadach i starszych osobach, którzy mogą potrzebować naszej życzliwej pomocy. My kapłani jesteśmy gotowi do duchowej pomocy i posługi, każdemu potrzebującemu jej.

Mam nadzieję, że rychło się spotkamy – uwolnieni od lęku i zagrożenia, bezpieczni przy ołtarzu naszego Pana Jezusa – Lekarza ciał i dusz, gdy minie ten niebezpieczny czas.

Ufając Bogu, polecam Was wszystkich miłosierdziu Bożemu, opiece Matki Najświętszej i naszego niebieskiego opiekuna i przyjaciela w niebie – św. Józefa.

Trwając w modlitwie i duchowej jedności, z wyrazami oddania

ks. Stanisław Wójcik – Wasz proboszcz