IVNW12 05 19IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dziś 4 niedziela wielkanocna czyli Niedziela Dobrego Pasterza nazywana tak,  ze względu na czytaną dzisiaj perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Niedziela dzisiejsze jest obchodzona w całym Kościele jako Światowego Dnia Modlitw o Powołania  do służby Bożej w Kościele  i otwiera Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNI

1. W poniedziałek, 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny   z Fatimy. Jest to zarazem 38 rocznica  zamachu na życie św. Jana Pawła II.
  2. We wtorek, 14 maja – święto Macieja, apostoła.
  3. W środę, 15 maja – wspomnienie św. Zofii.
  4. W czwartek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  5. W III piątek, modlimy się szczególnie do Bożego Miłosierdzia.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, a równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołani Kapłańskie i Zakonne.
  2. Informujemy, że w dniu wczorajszym odbyła się uroczystość przyjęcia 27-osobowej grupy dzieci poprzez sakrament pokuty i pojednania do Pierwszej Komunii Świętej. W nadchodzącym tygodniu dzieci będą brały udział w tzw. białym tygodniu – codziennie uczestnicząc w Eucharystii. W tym czasie będzie odbywać się wśród dzieci i ich rodzin  kwesta na hospicjum św. Jana Pawła II. W poniedziałek zapraszamy dzieci do kościoła na godz. 17.15.
  3. Trwają nabożeństwa majowe– są one  odprawiane codziennie o godz. 17.30 (z wyjątkiem poniedziałku )
  4. Jutro, w poniedziałek, 13 maja przypada kolejna rocznica pierwszego objawienia fatimskiego.  Nabożeństwo  fatimska rozpoczniemy o godzinie 17.19.  Msza św. o godz. 18.00 z kazaniem ks. Antoniego Sapoty,  emerytowanego proboszcza z Ustronia i  różaniec z procesją. Nabożeństwa fatimskie będą się odbywały każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie. Zachęcamy do udziału w tym pokutnym i wynagradzającym Bogu za grzechy nabożeństwie.
  5. Ksiądz proboszcz zapraszasz wszystkich liderów grup działających przy naszej parafii na spotkanie, we wtorek, 15 maja po wieczornej Mszy św. do sali nr 5. Tematem spotkania będzie najbliższy festyn parafialny.
  6. W przyszłą, w trzecią niedzielę miesiąca, składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Już z góry dziękujemy tym wszystkim  parafianom, którzy biorą odpowiedzialność za materialny byt parafii, ale też diecezji i Kościoła Powszechnego składając coniedzielne ofiary. Tym zaś, którzy tego nie czynią, korzystając jednocześnie z ze wszystkich dobrodziejstw materialnych i duchowych –  wielkimi ofiarami wypracowanych przez poprzedników,  nie dbając  zarazem o przyszłości materialną naszej parafii i kościoła,  zalecamy lekturę Ojców Kościoła, którzy tego rodzaju postawy nazywali jednoznacznie…
  7. Wszystkim, nieżalenie od zaangażowania w życie Kościoła życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

1. Apel Przewodniczącego Rady Miejskiej, pana Janusz Okrzesika.

2. Zaproszenia dyrekcji  na Dzień Otwarty LO KTK .