NIEDZIELA 05.05.2019 r.

III Niedziela Wielkanocna

Dziś 3 niedziela wielkanocna.

Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną-czytając Ewangelię wg św.Jana – w tym roku pt. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Jednocześnie rozpoczynamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny – w dniach 5-11 maja pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II – pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12).

1. W poniedziałek, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  2. W środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W przyszłą niedzielę, 12 maja rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.

1. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe– są odprawiane codziennie o godz. 17.30. W czasie tych nabożeństw są czytane tzw. „ czytanki majowe” inspirowane nauczaniem Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
  2. Tydzień Biblijny zachęca nas do skierowania spojrzenia na Pismo św. Przygotowaliśmy do losowania kartki z propozycją odnalezienia i odczytania konkretnego fragmentu Biblii w domu.  Zachęcamy do osobistej lektury w ciągu najbliższych dni (każdego dnia jeden dowolnej długości fragment) jednej dowolnie wybranej księgi Nowego Testamentu (sugerujemy fragment Ewangelii św. Jana).   Przed każdą lekturą fragmentu Pisma św. zachęcamy również do krótkiej modlitwy o światło Ducha Świętego.
  3. Przed nami uroczystości I-szej  Komunią św. dzieci z klas III. Próby przed uroczystością odbędą się we wtorek, środę i czwartek o godzinie 16.15 w kościele. ( nie trzeba dodawać, że obecność dzieci jest konieczna)

Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie miała miejsce w sobotę, 11 maja o godz. 9.00.

1. Przyszła niedziela – 12 maja w naszej parafii będzie szczególnym świętem Eucharystycznym.Dzieci z klas III po raz pierwszy przyjmą Komunię Św. na Mszy św. o godz. 12.30.  Otoczmy je swoją modlitwą. Pamiętając o duchowym wymiarze tej uroczystości zapraszamy do Stołu Pańskiego także  rodziców  i rodzeństwo, chrzestnych, dziadków i wszystkich gości. Okazja do spowiedzi św.  w ciągu tygodnia przed każdą Mszą św.
  2. W poniedziałek, 6 maja będzie miała swój dyżur w bibliotece parafialnej pani mediatorWszystkich potrzebujących pomocy zapraszamy w godz. 16.30 – 17.30.
  3. Duszpasterstwo Młodzieży naszej parafii zaprasza młodzież na wyjazd na czuwanie na Polach Lednickichw sobotę, 1 czerwca. Zapisy w zakrystii i u ks. Marcina.
  4. W dniach 24 i 25 czerwca organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Krzeszowie, Czernej i na Górę św. Anny. Koszt 180 złotych. Więcej informacji można uzyskać u zelatorki Róż Różańcowych.
  5. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.