XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 IX 2021

Dziś przypada 24 niedziela zwykła. Wyznanie wiary w Chrystusa ukrzyżowanego nie może jednak zatrzymać się i ograniczać jedynie do słownych deklaracji. Wiara w tajemnicę paschalną, czyli w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, powinna się wyrażać w naszych postawach życiowych.
Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W poniedziałek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
We wtorek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
W środę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
W czwartek, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
W sobotę, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

1. Jutro tj. w poniedziałek 13 września zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Początek o godz. 17.19. Czuwanie prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr.
2. We wtorek z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego pod krzyżem na Osiedlu Langiewicza o godz. 17.00 zostanie odprawiona msza święta.
3. W piątek modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
4. W przyszłą niedzielę, 19 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą (do puszek) wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
5. Dziś zgodnie z zapowiedzią Biskupa Ordynariusza jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.
6. Przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok 2022, odbywać się będzie w czwartek, 16 września i piątek, 17 września, w godzinach: 15.30 do 17.45. Bardzo prosimy, tak połączyć swoje intencje, aby nie zamawiać więcej niż siedem. Chciejmy już teraz pamiętać o rocznicach i jubileuszach, które przypadną w 2022 roku. W niedziele chcielibyśmy odprawiać Msze św. przede wszystkim za żywych, a wyjątkowo za zmarłych. Od poniedziałku 20 września będzie to można czynić w tygodniu po mszach świętych wieczornych (ze względu na to, że księża idą rano do szkoły) , ale również w godzinach kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy aby w niedziele nie dokonywać rezerwacji intencji na przyszły rok ze względu na msze święte i posługę konfesjonału którą jako kapłani podejmujemy.
7. Poniedziałkowe spotkanie grupy Odnowy Duchu Świętym „Kana” jest odwołane ze względu na pilne spotkanie księży katechetów w Kurii Diecezjalnej.
8. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP w sobotę, 18 września o godz. 19.00 w parafialnych salkach.
Zeszłoroczna grupa kandydatów do bierzmowania spotka się dziś o godz. 19.00 i 19.45. O przydziale do grup ks. Marcin poinformował kandydatów drogą sms-ową.
9. Rekolekcje Nowe Życie odbędą się w przyszły weekend 17, 18 i 19 września. Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w tych rekolekcjach.
10. W przyszłą niedzielę z racji III –ciej niedzieli miesiąca składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii (modernizacja ogrzewania w kościele).
Bóg zapłać tym wszystkim którzy czują się odpowiedzialni za ten wymiar życia parafii.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy i nauki.